Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Jarocin zagra dla Stopy!

23 Czerwca 2011

Muzycy zespołów Acapulco, Acid Drinkers, Armia, Farben Lehre, Moskwa, a także projektu R.U.T.A. już potwierdzili, że w lipcu podczas tegorocznego Jarocin Festiwalu wystąpią... na boisku piłkarskim w meczu charytatywnym "Jarocin gra dla Stopy". Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany rodzinie Piotra "Stopy" Żyżelewicza.


Piotr "Stopa" Żyżelewicz zmarł 12 maja w wieku 46 lat w wyniku wylewu krwi do mózgu. Osierocił 3 dzieci - Zosię, Franka i Anielkę. Rodzina pozostała nie dość, że w wielkim smutku, to jeszcze w ciężkiej sytuacji finansowej. Jego żona Kasia pozostała ze spłatą kredytu na skromny, ale z pasją budowany wspólnie dom.

Piotr "Stopa" Żyżelewicz był wspaniałym człowiekiem i znakomitym muzykiem, legendą polskiej sceny rockowej, perkusistą m.in. Armii, Brygady Kryzys, Izraela, Marionety, Moskwy, Voo Voo i 2Tm2,3. Jego grę możemy usłyszeć na ponad 50 płytach. Wielokrotnie gościł na jarocińskich festiwalach. W tym roku 15 lipca miał zagrać w Jarocinie z Armią specjalny koncert w 20-lecie wydania płyty "Legenda".

Przyjaciele "Stopy" organizują koncerty charytatywne, z których dochody są wpłacane na konto Polskiej Fundacji Muzycznej na specjalne subkonto pomocowe dla rodziny Piotra.

16 lipca w Jarocinie muzycy zespołów Acapulco, Acid Drinkers, Armia, Farben Lehre, Moskwa, a także projektu R.U.T.A. zagrają, aby pomóc Kasi i dzieciom. Spotkają się jednak nie na scenie, ale na boisku piłkarskim w meczu charytatywnym "Jarocin gra dla Stopy". Kolejne zespoły zgłaszają chęć udziału w tym wydarzeniu, dlatego nie jest wykluczone, że zostanie rozegrany nie jeden mecz, ale turniej piłkarski.

Na mecz będą sprzedawane bilety w cenie 10 zł. Oczywiście chętni będą mogli zapłacić więcej. Wpływy ze sprzedaży zostaną wpłacone na specjalne subkonto o nazwie STOPA utworzone przez Polską Fundację Muzyczną:

31 1440 1101 0000 0000 0492 7362
Polska Fundacja Muzyczna
ul. Kruczkowskiego 12, lok.2, 00-380 Warszawa

Celem takiego konta jest prawna i skarbowa ochrona interesów Kasi Żyżelewicz, by darowizny lub wpłaty celowe były prowadzone w sposób zgodny z wymaganymi procedurami, jak też by zabezpieczały intencje darczyńców, którzy chcą mieć pewność, że wszystko dzieje się prawidłowo, terminowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Materiały prasowe - Go-Ahead / Marcin Szyszka

Tagi: jarocin festiwal, stopa
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.