Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Patti Smith - "Outside Society"

7 Lipca 2011

22 siernia ukaże się pierwsza kolekcja singli artystki z lat 1975 - 2007. "Outside Society" to idealny materiał dla fanów Patti Smith zawierający osobiste refleksje artystki napisane przez nią do każdej piosenki.


Wprowadzona do Rock And Roll Hall Of Fame charyzmatyczna Patti Smith podnosi kurtynę, odsłaniając fanom nową kolekcje swoich największych przebojów nagranych dla wytwórni Arista i Columbia. Osiemnaście chronologicznie ułożonych piosenek począwszy od 1975 roku (album "Horses") do 2007 roku (album "Twelve" zawierający cover piosenki Nirvany "Smells Like Teen Spirit").

Wszystkie utwory są od nowa zremasterowane przez wielokrotnie nagradzanego inżyniera dźwięku Grega Calbi oraz członka zespołu Patti -Tony Shanahana.
W książeczce dodanej do albumu znajdą się krótkie opisy każdej piosenki napisane osobiście przez artystkę. Na przykład o piosence "Because The Night" Patti pisze: "Bruce Springsteen dał mi wielki dar, umożliwiając mi zapożyczyć wersy z jego wspaniałego hymnu. Napisałam to dla mojego przyszłego męża, Freda "Sonic" Smitha. Mimo, że wykonaliśmy ten utwór setki razy, zawsze jest świeży i ekscytujący."

O "Trampin", " - ostatnim utworze na płycie pisze Patti: "Ten wyjątkowy, duchowy utwór pierwotnie śpiewany przez Marion Anderson, był wykonywany na żywo w studiu z moja córka Jesse. Śpiewam dla zmęczonych wędrowców szukających domu po latach pracy i wędrówki. "

Najbliższe koncerty Patti Smith i jej zespołu (Lenny Kaye, Jay Dee Daugherty, Tony Shanahan i Jack Petruzzelli) to Castle Clinton National Monument w Battery Park na Manhattanie 14 lipca oraz Shinnecock Indian Reservation 5 sierpnia, w dniu otwarcia Festiwalu "Escape To New York".

Sony Music Entertainment/ MaggieS

Tagi: patti smith
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.