Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Jimi Hendrix - czwarta fala monumentalnego katalogu już 12 września!

20 Lipca 2011

Experience Hendrix LLC i Legacy Recordings z dumą zapowiadają kolejna falę wydań monumentalnego katalogu Jimi Hendrixa, w której ukażą się cztery nowe tytuły gitarzysty wszech czasów: Jimi Hendrix Experience - Winterland (wersja 4 CD lub 1 CD )


"Winterland" to zapis trzech historycznych, październikowych dni 1968 roku ,podczas których Jimi Hendrix występował w legendarnym Ballroom w San Francisco.

"Winterland" przedstawia najbardziej spektakularne nagrania Hendrixa na czterech płytach CD, w tym trudno dostępne wersje klasycznych utworów takich jak "Manic Depression", "Are You Experienced?", "Tax Free," oraz "Little Wing", które nie znalazły się na żadnym poprzednim albumie wydawanym przez Sony Music.

Niespodzianką dla fanów będą także interpretacje utworów grupy Cream "Sunshine Of Your Love", Howlina Wolfa "Killing Floor" czy Boba Dylana "Like A Rolling Stone".

Ta specjalna edycja albumu z nigdy wcześniej niewydaną muzyką z każdego z sześciu występów sprawi, że będzie to niesamowite przeżycie dla wszystkich fanów Jimiego.
Winterland wydany przez Sony Music różni się znacznie od albumu o tym samym tytule wydanym ponad dwadzieścia lat wcześniej przez Rykodisc.

Wydawnictwo zawierać będzie również rarytas - wywiad z Hendrixem nagrany za kulisami w Boston Garden kilka tygodni po występach na Winterland. Ten niepublikowany wcześniej materiał zapewni fanom wyjątkowy spojrzenie na przeszłość Jimiego, jego podejście do gitary i kompozycji.

W 36-stronnicowej książeczce znajda się wcześniej niepublikowane zdjęcia wykonane przez uznanych fotografów: Roberta Knighta, Allena Tannenbauma i Jimi Marshalla, a także esej napisany przez dziennikarza magazynu Rolling Stone - Davida Fricke.

Jimi Hendrix - Hendrix In The West

Na płycie CD znalazł się materiał nagrany na żywo z koncertów w Berkeley Community Theatre , San Diego Sports Arena oraz Isle of Wight Festival.

Album "Hendrix In The West" prezentuje odkrywanie nowych kierunków w muzyce Hendrixa. Wydany pierwotnie w 1974 roku album przez ponad dwie dekady nie był dostępny na arenie międzynarodowej. Płyta ta jest jednym z najbardziej pożądanych przez fanów albumów Hendrixa.

Jimi Hendrix - "Hendrix In The West" będzie wznowiony w wersji poszerzonej o pięć dodatkowych niedostępnych wcześniej utworów. W książeczce na dwudziestu czterech stronach znajdą się fotografie wykonane przez Jima Marshalla.


Jimi Hendrix - Blue Wild Angel: Jimi Hendrix At The Isle Of Wight - DVD

Płyta DVD "Blue Wild Angel: Jimi Hendrix At The Isle Of Wight" prezentuje historyczny występ Jimiego podczas Isle of Wight Festival w sierpniu 1970 roku.

Wyjątkowy film w reżyserii zdobywcy Oskara Murraya Lernera zawiera ponad trzy godziny materiału, który pozwoli widzom zobaczyć koncert z wielu kamer. Fani talentu Jimiego będą mogli zobaczyć fascynujące wykonania "All Along The Watchtower," "Spanish Castle Magic", "Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band", "Foxey Lady" i wielu innych utworów.

DVD Jimi Hendrix - "Blue Wild Angel: Jimi Hendrix At The Isle Of Wight" nagrane jest w systemie 5.1 surround , a ścieżki dźwiękowe miksowane są przez legendarnego inżyniera dźwięku Hendrixa - Eddie Kramera.

Jimi Hendrix: Dick Cavett Show - DVD

DVD "Jimi Hendrix: Dick Cavett Show" to zbiór występów Hendrixa podczas programu w jednej z amerykańskich stacji telewizyjnych. Jest to telewizyjny debiut Jimiego w reżyserii zdobywcy nagrody Grammy Award - Boba Smeatona (Beatles Anthology, Band Of Gypsys). Materiał zaiera między innymi wykonania na żywo kawałków: "Izabella", "Machine Gun" oraz "Hear My Train A Comin'", jak równiez wywiady z członkami grupy Mitchem Mitchellem i Billy Coxem.

Cavett w wywiadach z Jimim poruszył wiele osobistych i zawodowych watków z życia Hendrixa. Począwszy od jego epizodu jako spadochroniarza w armii USA do jego słynnej interpretacji "Star Spangled Banner" na Woodstock. Wywiad ten pozwolił Cavettowi ujawnić poczucie humoru, pasję i inteligencję autora klasyków rocka takich jak "Are You Experienced?" czy "Electric Ladyland".

Pierwszą falę wydawnictw monumentalnego katalogu Hendrixa otworzył album
"Valleys Of Neptune" zawierający studyjne, niedostępne wcześniej nagrania. Album ten zadebiutował na 4 miejscu listy Billboard 200, a kolejne cztery płyty "Are You Experienced?" (# 44), "Electric Ladyland" (# 60), "First Rays of New Rising Sun" (# 63) oraz "Axis: Bold As Love" (# 67)

Jimi Hendrix w marcu 2010 roku miał pięć albumów w amerykańskim Top 100 !


Druga fala katalogu przyniosła długo oczekiwane wydanie płyty "West Coast Seattle Boy: The Jimi Hendrix Anthology" zawierające nagrania z niezwykłej podróży Jimiego od początkującego muzyka do światowej sławy artysty.


Trzecia fala przyniosła w kwietniu 2011 roku miedzy innymi pośmiertny album "South Saturn Delta" oraz DVD "Jimi Hendrix: Band of Gypsys".

W 2010 roku na całym świecie sprzedano ponad milion albumów Jimi Hendrixa !

Sony Music Entertainment/ MaggieS

Tagi: jimi hendrix
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.