Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Twórca hitu "Ręce pełne roboty" powraca z nową p łytą "TĘCZY WYBIELACZ" Premiera już DZIŚ!

29 Sierpnia 2011

Beneficjenci Splendoru to solowy projekt muzyka i dziennikarza Marcina Staniszewskiego, który dwa lata temu zadebiutował doskonale przyjętą płytą "Trendywaty Chłopiec" - słodko-kwaśną avant-popową opowieścią o wielkomiejskim życiu ludzi, którzy właśnie przestali być młodzieżą.


Beneficjenci Splendoru zasłynęli utworem "Ręce pełne robota", abstrakcyjną satyrą na korporacyjną rzeczywistość zilustrowaną teledyskiem Romana Przylipiaka. Do dziś obejrzało go w sieci pół miliona widzów.

Beneficjenci Splendoru to solowy projekt muzyka i dziennikarza Marcina Staniszewskiego, który dwa lata temu zadebiutował doskonale przyjętą płytą "Trendywaty Chłopiec" - słodko-kwaśną avant-popową opowieścią o wielkomiejskim życiu ludzi, którzy właśnie przestali być młodzieżą. Beneficjenci Splendoru zasłynęli utworem "Ręce pełne robota", abstrakcyjną satyrą na korporacyjną rzeczywistość zilustrowaną teledyskiem Romana Przylipiaka. Do dziś obejrzało go w sieci pół miliona widzów.

Płyta znalazła się w większości podsumowań najlepszych albumów 2009 roku i została objęta patronatem radiowej Trójki, a krytycy muzyczni byli zgodni - dawno już nie było w Polsce debiutanta potrafiącego opowiadać tak barwne i aktualne historie. Dość zacytować Roberta Leszczyńskiego, który o Beneficjentach Splendoru pisał we "Wprost": "To najlepsze polskie teksty, jakie słyszałem od kilku lat. I to nie kilka, ale wszystkie!".

O NOWEJ PŁYCIE "TĘCZY WYBIELACZ"

"Tęczy wybielacz" to zupełnie nowy rozdział opowieści zapoczątkowanej przed dwoma laty. Brzmienie zespołu znacznie się zmieniło i dojrzało. Obok barwnych elektronicznych dźwięków i mnóstwa sampli, nie brak tu gitar, brudnych przesterów i nietypowych instrumentów, takich jak syntezator modularny Serge, melodyka, czy... balon. Wszystkich 11 utworów zaśpiewanych zostało w języku polskim, a autorskie teksty nie odbiegają frywolnością i celnością od tych, jakie można było usłyszeć na debiucie. Beneficjenci Splendoru są jak filmy Woody'ego Allena - zabawne, ale głębokie, czego dowodem jest "Tęczy wybielacz".

PRASA O POPRZEDNIEJ PŁYCIE BENEFICJENTÓW SPLENDORU

- Machina, Michał Karpa: "Trendywaty chłopiec" zasługuje na miano najciekawszej figury językowej rodzimego pop-przemysłu ostatnich lat.

- Playboy, Rafał Księżyk: "Klubowe beaty z potężnym basem napędzają opowieść, w której jest miejsce na bystre obserwacje socjologiczne i trafioną satyrę. Bawi."

- Laif: "Beneficjenci Splendoru to cyber-huncwot lepiący fajowe piosenki z dziwnych dźwięków i osobliwych wyrazów. Minimalizm, absurdyzm, kpiaryzm, ale ani na chwilę nudzizm".

- Życie Warszawy, Marcin Flint: "Porcja współczesnej muzyki syntetycznej z duszą".

Sony Music Entertainment/ MaggieS

Tagi: beneficjenci splendoru
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.