Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


RYSZARD RYNKOWSKI - Wielki Koncert

30 Sierpnia 2011

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy w Polsce, kompozytor i pianista, obdarzony znakomitym, mocnym głosem.


Dzięki takim przebojom jak Dziewczyny lubią brąz, Życie jest nowelą, Wypijmy za błędy, czy Szczęśliwej drogi już czas jego kolejne albumy w ekspresowym tempie pokrywają się złotem i platyną. Wielokrotny laureat opolskich festiwali, zdobywca Superjedynek, odznaczony przez najbardziej szczerą publiczność - dzieci - Orderem Uśmiechu. Nawet sam Joe Cocker, do którego jest z resztą często porównywany, nie mógł sobie odmówić wspólnego z nim występu. Po prostu - Ten typ tak ma - że od kilku dekad nie traci na popularności. 23 października Ryszard Rynkowski zaprezentuje publiczności swoje największe przeboje w w zupełnie nowych, specjalnie na tą okazję przygotowanych, aranżacjach. Zapraszamy!

Swoją przygodę z muzyką zaczął od nauki gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej, potem zaczął studia na Wydziale Wychowania Muzycznego WSP w Olsztynie, gdzie zadebiutował z zespołem El. W 1973 roku przeniósł się do stolicy, gdzie nawiązał współpracę z Operetką Warszawską i na jej potrzeby skomponował swoje pierwsze utwory. W latach 1977 - 78 był pianistą grupy Gramine, po czym dołączył do Victoria Singers, którego wokalistą był Grzegorz Markowski. Po jego odejściu Rynkowski zajął miejsce front mana, a grupa zmieniła nazwę na Vox. Wtedy właśnie napisał piosenkę Bananowy Song, która stała się najpopularniejszym przebojem grupy. W 1987 roku artysta postawił na karierę solową i w zaskakującym tempie zyskiwał na popularności. W 1989 roku został zwycięzcą festiwalu w Opolu, dzięki piosence Wypijmy za błędy, która stała się wielkim hitem. Nagrody za pierwsze miejsca na tym festiwalu otrzymywał jeszcze trzykrotnie. W 1991 roku Rynkowski wydał płytę Szczęśliwej drogi już czas, która stała się bestsellerem na polskim rynku muzycznym, a sam artysta osiągnął prawdziwie gwiazdorski status. Kolejnym niezapomnianym przebojem stał się utwór Życie jest nowelą, nagrany we współpracy z Jackiem Cyganem, na potrzeby serialu Klan. W 2000 roku na rynku ukazuje się album Dary losu, z którego wiele piosenek, jeszcze przed wydaniem płyty, było już hitami, a sam krążek pokrywa się złotem po zaledwie miesiącu obecności na sklepowych półkach. Ten rekord pobił album Ten typ tak ma, który złoty był już po dwóch tygodniach.

Zadowolenie w życiu osobistym zostało dopełnione wydaną w 2009 roku sentymentalną płytą Zachwyt, za którą, jak w przypadku większości poprzednich płyt, odpowiedzialny jest duet Rynkowski - Cygan. Album jest opowieścią o zmianach, jakie zaszły w życiu Rynkowskiego w ciągu kilku lat. W maju 2011 roku artysta postanowił odświeżyć swoje ulubione utwory i do sprzedaży trafiła płyta zatytułowana po prostu Ryszard Rynkowski. Znalazły się na niej takie hity jak: Bananowy Song, Rycz mała rycz, Urodziny, czy A gdyby tak - jedna z najważniejszych dla artysty piosenek z okresu Voxu, w nowych aranżacjach. Dodatkowo można na niej znaleźć osobiste interpretacje Rynkowskiego utworów Nie pytaj o Polskę Grzegorza Ciechowskiego i Imagine Johna Lennona.

23 października w Sali Kongresowej w Warszawie Ryszard Rynkowski zagra największe przeboje ze swojej wieloletniej kariery. To będzie prawdziwy koncert THE BEST OF.

WARSZAWA: 23.10.2011r. godz. 18.00
Sala Kongresowa, Plac Defilad 1
Ceny biletów: 85zł, 100zł, 115zł, 140zł, 160zł i VIP-180zł
Bilety do kupienia przez internet www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl
Wykaz punktów sprzedaży www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl

Materiały prasowe - Makroconcert / Marcin Szyszka

Tagi: ryszard rynkowski
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.