Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


''Slow Electric'' - premiera: 10.10.2011

30 Sierpnia 2011

Nagraniowy debiut formacji, która powstała w 2010r., by zagrać trzy koncerty na festiwalu jazzowym w Estonii. W jej składzie znaleźli się Tim Bowness (No-Man) i Peter Chilvers oraz eksperymentalny estoński duet UMA: Robert Jurjendal i Aleksei Saks.


Wykorzystując nagrania z koncertów jako podstawę Bowness nagrał nowe wokale, a Chilvers partie instrumentów klawiszowych. Tony Levin znany m.in. z King Crimson uzupełnił niektóre kompozycje o swoje charakterystyczne partie basowe, a wszystko zmiksował w Zurychu perkusista i producent Andi Pupato.


Całość to sześć nastrojowych kompozycji, które wymykają się jakiekolwiek kategoryzacji.


Tim Bowness znany jest przede wszystkim z długiej współpracy ze Stevenem Wilsonem z Porcupine Tree, z którym tworzy duet No-Man. Tim współpracował też z włoską wokalistką Alice, Robertem Frippem, Hugh Hopperem z Soft Machine, OSI i Memories Of Machines. Razem z Richardem Barbierim w 1994r. nagrał album "Flame", jest też współproducentem i współautorem znakomicie przyjętego albumu Judy Dyble (eks-Fairport Convention) "Talking With Strangers" z 2009r.


Peter Chilvers jest muzykiem i projektantem software'u, a ostatnimi czasu pracował przede wszystkim jako muzyczny i techniczny asystent Brian Eno przy kilku projektach wśród których znalazły się m.in. ścieżka dźwiękowa do filmu "Nostalgia anioła" i "Spore". Peter stworzył też bardzo popularne aplikacje na iPhone'a oraz współpracował z No-Man, Chrisem Martinem z Coldplay i Natalie Imbruglią. Nagrał też kilka albumów z wokalistką Sandrą O'Neill i Timem Bownessem oraz kilka solowych albumów instrumentalnych.


Robert Jurjendal uczestniczył w gitarowych kursach organizowanych przez Roberta Frippa i jest wykładowcą na Viljandi Cultural Academy. Mieszka i pracuje w Estonii, gdzie poświęca swój czas muzyce klasycznej, rockowej, elektronicznej oraz wielu eksperymentom. W 1993r. założył Weekend Guitar Trio, które w 1995r. zdobyło pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Lozannie, nagrało sześć albumów i koncertowało na całym świecie.


Aleksei Saks jest estońskim muzykiem, producentem i kompozytorem. Po ukończeniu studiów na Akademii Muzycznej grał w narodowej orkiestrze symfonicznej w Estonii i w orkiestrze kameralnej na Litwie. Dodatkowo współpracował z takimi sławami jazzu jak New York Voices, Frank Foster, Dennis Rowland, Randy Brecker i Elaine Delmar. Od 2007r. razem z Robertem Jurjendalem gra w UMA, zespole łączącym jego zainteresowania muzyką klasyczną, ambient i jazzem.

1. Towards The Shore / Towards An Ending 7:23
2. Criminal Caught In The Crime 7:43
3. Days Turn Into Years 9:35
4. Slow Electric Hum / Also Out Of Air 5:24
5. Another Winter 5:04
6. Between The Silent Worlds 6:37

Tim Bowness - Vocals, Piano (5), Mellotron (6)
Peter Chilvers - Keyboards, Piano
Robert Jurjendal - Guitar
Aleksei Saks - Trumpet
+
Tony Levin - Bass (1,3), Chapman Stick (1,3)

Płyta ukaże się w Polsce dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński.

Materiały prasowe - Wydawnictwo Rock-Serwis / Marcin Szyszka

Tagi: slow electric, tim bowness, peter chilvers robert jurjendal, aleksei saks
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.