Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


KEITH MINA CAPUTO - już w weekend na trzech koncertach w Polsce!

16 Września 2011

Lider amerykańskiej formacji Life Of Agony, która właśnie odbyła pożegnalną trasę - Keith Caputo - ponownie pojawi się na solowych koncertach w Polsce.


Będziemy mogli go zobaczyć już w ten weekend na trzech występach: w Poznaniu, Warszawie i Krakowie (tu nastąpiła zmiana miejsca - ostatecznie artysta wystąpi w klubie Forty Kleparz). Fanów zarówno solowej jak i zespołowej działalności wokalisty zaskoczyła informacja, że Keith zadecydował w wakacje o zmianie płci. Muzyk zaczął już mówić o sobie 'ona', przyjął drugie imię - Mina i planuje w najbliższym czasie przejść operację. Jego macierzysty zespół - Life Of Agony - po pożegnalnej trasie zakończył działalność. Keith zapewnił jednak że ta sytuacja nie ma żadnego związku z jego decyzją o zmianie płci.

Nowe oblicze Keitha można zobaczyć tutaj:

http://twitter.com/#!/KeithMinaCaputo

http://www.keithminacaputo.com/

Keith Caputo - wielki głos w małym ciele. Jego wokal jest porównywalny do takich sław jak Robert Plant, Jim Morrison czy Layne Stanley. Od 2001 roku Caputo wydaje solowe płyty i właśnie z tym materiałem zaprezentuje się w Polsce.

Oto dokładny harmonogram koncertów:

17.09.2011 - Klubokawiarnia Meskalina / Poznań

18.09.2011 - Klub Progresja / Warszawa

19.09.2011 - Klub Forty Kleparz / Kraków

Bilety na koncert warszawski w cenie 40zł przedsprzedaż/50zł w dniu koncertu dostępne w klubie oraz sieci Eventim
http://www.facebook.com/pages/Keith-Caputo/60098682455
http://www.nme.com/news/life-of-agony/58035

Keith Caputo urodził się 4 grudnia 1973 roku. Jest wokalistą nowojorskiego zespołu Life of Agony, wydał również 4 płyty solowe

Od najmłodszych lat związany był z muzyką, czerpał inspiracje z takich zespołów jak Led Zeppelin, Pink Floyd czy The Doors, a nawet Sinead O'Connor. Przez lata tworzył swój niepowtarzalny styl, z którego dzisiaj słynie.

Będąc jeszcze nastolatkiem, wraz z kuzynem założył w 1989 roku zespół Life of Agony. W roku 1993 zadebiutowali płytą "River Runs Red". Krótko po wydaniu trzeciego krążka w 1997 roku Keith stwierdził, iż nie czuje już więzi z tego typu muzyką i odszedł od zespołu, aby wkrótce rozpocząć karierę solową (zespół reaktywował się 2003, dwa lata później wydając album "Broken Valley"). I pomimo sukcesu jaki odniósł, będąc częścią zespołu, to właśnie solowy materiał sprawił, że postrzegany został jest jako muzyk, który z właściwym sobie wdziękiem inspiruje innych.

Cechuje go niesamowita szczerość i otwartość, którą zaskarbił sobie tłumy fanów. Wiele tekstów jego autorstwa nawiązuje do jego dzieciństwa i innych aspektów życia. Jego matka zmarła z przedawkowania heroiny, co prowokowało przypuszczenia, jakoby Keith wsiąknął w świat narkotyków, czemu jednak sam zainteresowany zawsze zaprzeczał. Kilka piosenek traktuje również o jego ojcu - jak "The Day he died", która została napisana zaraz po jego śmierci.

Keith żyje sztuką ekspresji i muzyką. Jest prawdziwym artystą, poetą i wykonawcą. Człowiekiem o wielkim talencie, który zawsze pozostaje w zgodzie z sobą i swoją twórczością, nie bacząc na projekt, w którym bierze udział. Jego wokal jest jedyny w swoim rodzaju, ponadczasowy, porównywalny do takich sław jak Robert Plant, Jim Morrison czy Layne Stanley. Jego utwory są w stanie bezwarunkowo urzec słuchacza, który zakochuje się w pięknych melodiach i jakże osobistych tekstach. To wszystko sprawiło, że Keith osiągnął sławę i przychylność krytyki, na jaką bez wątpienia zasługuje.

Głos Caputo, jak i jego wrażliwość sceniczna, nie może być porównywana z nikim innym, co sprawia, że mamy do czynienia z muzykiem i człowiekiem jedynym w swoim rodzaju. Ostatnia płyta Caputo ma tytuł "A Fondness for Hometown Scars".

Fantom Media/ MaggieS

Tagi: keith caputo
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.