Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Projekt OME kręci z Bielskiem!

7 Października 2011

Już w listopadzie grupa OMNI i Maciej Januszko rozpoczynają pracę nad teledyskiem do utworu "Elektryczny Głos" z nowego albumu "tOMEk Beksiński" (premiera: 16.10).


Klip zostanie zrealizowany w ramach Warsztatów Realizatora Filmowego i Telewizyjnego w Bielsku-Białej, którym patronuje Metal Mind Productions.

Warsztaty obejmują cykl wykładów i ćwiczeń poświęconych najważniejszym zagadnieniom związanym z produkcją telewizyjną i filmową. W ramach miesięcznego kursu adepci sztuki filmowej zapoznają się z podstawami reżyserii i scenopisarstwa, obsługą profesjonalnego sprzętu filmowego, odkryją tajniki montażu, a także poznają metody finansowania produkcji filmowych.

Nad teledyskiem do "Elektrycznego Głosu" pracować będzie grupa warsztatowa oraz profesjonalna ekipa filmowa Grupy Vcanal - organizator warsztatów. Praca nad klipem obejmuje wszystkie etapy filmowej produkcji - od napisania scenariusza po realizację filmową.

Możliwość pracy z doświadczonymi muzykami to wielka szansa dla młodych filmowców i okazja do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego.

Warsztaty skierowane są do wszystkich, których łączy miłość do filmu i muzyki, a zdobyta wiedza może stać się przepustką do dalszej filmowej i telewizyjnej kariery.

Najbliższa edycja Warsztatów rozpoczyna się już 5 listopada.

Więcej na stronie: http://www.wrfitv.edu.pl/

Już 17 października ukaże się płyta, która powstała w wyniku współpracy grupy OMNI i Macieja Januszko z zespołu MECH. Album zatytułowany "tOMEk Beksiński", sygnowany nazwą OME, zawierać będzie 10 kompozycji, w tym 8 do tekstów Tomka Beksińskiego.
Teksty te Beksiński stworzył w latach 1983/84 do utworów skomponowanych przez OMNI, jednak do tej pory piosenki te istniały tylko w wersji "demo", czekając na odpowiedniego wokalistę. Wszystkie te utwory zostały nagrane po raz pierwszy, ale kompozycje pochodzą z lat 1983/84 z wyjątkiem "Latającej Trumny","Ucieczki", "Children of Cool" oraz "Herigerigeri".
Finalnie do Marcelego Latoszka i Rafała Błażejewskiego z OMNI dołączył Maciej Januszko (MECH) i tak powstał projekt OME. Na płycie udział wzięło grono znakomitych gości, wśród których znaleźli się: Anja Orthodox (Closterkeller), Wojtek Waglewski (Voo Voo), Jerzy Styczyński (Dżem), Łukasz Rychlicki (Merry Pop Ins), Robert Fijałkowski (Drimsztajn), Piotr Pniak (Proletaryat) oraz muzycy grupy MECH: Piotr "Dziki" Chancewicz, Tomasz "Soolo" Solnica i Paweł "Rekin" Jurkowski.
Tomek Beksiński był jednym z najbardziej charyzmatycznych polskich dziennikarzy muzycznych, a także tłumaczem języka angielskiego. Znany był z radiowej anteny najpierw Pr II Polskiego Radia, a następnie Pr III Polskiego Radia, pisał m.in. do Teraz Rocka i Machiny. Był naczelnym tłumaczem filmów z Jamesem Bondem i serii Cyrku Monty Phytona Zmarł 24 grudnia 1999 roku.

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl

Materiały prasowe - Metal Mind Productions / Marcin Szyszka

Tagi: omni, maciej januszko
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.