Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


''Piąta strona świata'' - wielki powrót Jerzego Rybińskiego

30 Października 2011

Już 31 października 2011 roku ukaże się długo oczekiwana płyta JERZEGO RYBIŃSKIEGO.


Do tej pory słuchacze mieli szansę posłuchania 4 utworów, które w ostatnim roku trafiły do stacji radiowych: "Dla Ciebie", "Białe Święta", Łączą Nas Wspomnienia" i "Złote Plaże". Już w październiku będziemy mieli okazję wysłuchania 12 całkiem nowych utworów.

Na płycie znajdą się wyłącznie kompozycja JERZEGO RYBIŃSKIEGO, do słów między innymi: Andrzeja Mogielnickiego, Bogdana Olewicza, Piotra Janczerskiego; Andrzeja Kuryły. Nagranie i wydanie płyty jeszcze niedawno było mocno zagrożone. Mieszkający w Łodzi artysta wrócił późnym wieczorem, w niedziele 17 lipca tego roku do domu po koncercie. Okazało się, ze tego dnia grupa bandytów postanowiła okraść jego dom. Najwyraźniej sprawcy nie spodziewali się wcześniejszego powrotu gospodarza i zaskoczeni dotkliwie go pobili i okradli. JERZY trafił do z łódzkich szpitali. Włamanie do domu i pobicie przez dwóch młodych osiłków zawsze jest traumatycznym przeżyciem, Jerzy Rybiński miał na dodatek wyjątkowego pecha. Kopany przez sprawców w głowę ma przede wszystkim uszkodzone oczy. Najprawdopodobniej utraci wzrok w jednym oku!

JERZY RYBIŃSKI postanowił jednak nie zawieźć swoich fanów. Mimo niepełnosprawności ukończył nagrywanie płyty, czego wynik poznamy już wkrótce. Jak ostatnie wydarzenia wpłynęły na twórczość artysty? Czy stracił wrodzony optymizm? Pozostawiamy to do oceny Państwa.

JERZY RYBIŃSKI - urodzony w łodzi, ok. roku 1963 postanowił zostać muzykiem. Współpracował z zespołami NO TO CO i ANDRZEJ i ELIZA. Pod koniec lat 70 tych własną kompozycją z tekstem Małgorzaty Maliszewskiej "Deszcz w obcym mieście" zaczyna karierę solową. Piosenka staje wielkim ale nie jedynym przebojem. Wystarczy wspomnieć takie utwory jak "Rudy wrzesień" i "J-23" (z tekstami Andrzeja Mogielnickiego) czy "Już zapominam Cię" (tekst Andrzeja Kuryło).

Materiały prasowe - MJM Music PL / Marcin Szyszka (www.marcinszyszka.com)

Tagi: jerzy rybiński
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.