Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Arena, Believe i Osada Vida rejestrują wydawnictwa DVD!

10 Listopada 2011

Teatr Śląski już dziś wypełni się znakomitą muzyką! Arena, Belive i Osada Vida nagrywają swoje DVD! Bądź częścią ich historii!


Brytyjska formacja Arena podróżuje po Polsce w ramach trasy promującej ich najnowszą płytę "The Seventh Degree of Separation". Album ma swą oficjalną premierę 28 listopada ale przedpremierowo można ją kupić na koncertach Areny. Płyta otwiera nowy rozdział w historii zespołu dowodzonego od 1995 roku przez dwóch uznanych muzyków - Clive'a Nolana (Pendragon, Caamora, Shadowland) i Mick'a Pointer'a (ex-Marillion). Nowy materiał powstaje bowiem przy udziale nowego wokalisty, Paula Manzi (Oliver Wakeman Band), a także basisty Johna Jowitta, który powrócił do składu Areny po kilkuletniej przerwie oraz gitarzysty Johna Mitchella. Nowa płyta dostępna jest w limitowanej wersji digipak, wzbogaconej o 28-stronicową książeczkę plus bonusowy krążek DVD, zawierający 50 minutowy materiał, w którym muzycy zespołu opowiadają o procesie tworzenia muzyki. Podczas koncertu w Katowicach, Arenie towarzyszyć będą zespoły Believe oraz Osada Vida i właśnie tam, koncerty zostaną zarejestrowane na potrzeby przyszłych wydawnictw DVD. Metal Mind Productions planuje premierę tych wydawnictw na wiosnę 2012.

Warszawski zespół Believe zaprezentuje podczas koncertu przede wszystkim materiał ze swojego ostatniego albumu "World Is Round". Płyta wydana nakładem Metal Mind Productions ukazała się na rynku jesienią ubiegłego roku. "World Is Round" to czwarty studyjny album Believe. Nad produkcją muzyczną płyty czuwał gitarzysta niegdysiejszego giganta polskiej sceny blues-rockowej Breakout - Winicjusz Chróst, a całość zarejestrowano latem br . w składzie: Mirek Gil - gitary, Karol Wróblewski - wokal, Satomi - skrzypce, Vlodi - perkusja, Przemas - gitara basowa oraz Konrad Wantrych - instrumenty klawiszowe. "World Is Round" zawiera doskonałe kompozycje będące metafizyczną zadumą nad ludzkim życiem, jego cyklicznością i ostatecznym sensem. To doskonała pozycja dla wymagających i wrażliwych słuchaczy! Płyta dostępna jest w dwóch wersjach: CD oraz limitowanej edycji CD digipak wzbogaconej o bonusowy utwór!

Osada Vida to jedna z najciekawszych polskich formacji progresywnych. Na swoich płytach prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa czterech doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. Jak sami mówią o swojej twórczości: "Muzyka grupy przechodziła cały czas naturalną ewolucję: od brzmień bliskich klasycznemu art rockowi, poprzez wplatanie elementów transowo-elektronicznych spod znaku Ozric Tentacles, po coraz bardziej zdecydowane i ostre gitarowe riffy. Cały czas jednak muzyka była na tyle różnorodna, że trudno ją jednoznacznie sklasyfikować. I szczerze? Nie zważamy na to, jak będziemy klasyfikowani, do jakiej szuflady wkładani i jak nazwiesz naszą muzykę. To nieważne. Dla nas najważniejsze jest to, że gramy to, co czujemy a jeżeli przy okazji udaje nam się zainteresować tym innych, to już powód do szczęścia i radości." W swoim dorobku mają trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: "Three Seats Behind A Triangle" (2006/2007), "The Body Parts Party" (2008), "Uninvited Dreams" (2009). Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenie na tegoroczną edycję amerykańskiego festiwalu RoSfest.

Zapowiada się zatem niezwykły wieczór w Teatrze z Areną, Believe oraz Osadą Vida. Zapraszamy!!

Materiały prasowe - Metal Mind Productions / Marcin Szyszka (www.marcinszyszka.com)

Tagi: arena, believe, osada vida
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.