Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Arena - premiera już w najbliższy poniedziałek!

22 Listopada 2011

Arena, jeden z najlepszych brytyjskich zespołów neo-progresywnych, powraca na muzyczną scenę po sześciu latach milczenia. Już w najbliższy poniedziałek, 28 listopada swoją oficjalną premierę ma nowy album formacji zatytułowany "The Seventh Degree of Separation".


Jak opisuje zespół: "To koncept-album rozważający podróż z ostatniej godziny życia w pierwszą godzinę śmierci".

Album otwiera nowy rozdział w historii zespołu dowodzonego od 1995 roku przez dwóch uznanych muzyków - Clive'a Nolana (Pendragon, Caamora, Shadowland) i Mick'a Pointer'a (ex-Marillion). Nowy materiał powstał bowiem przy udziale nowego wokalisty, Paula Manzi (Oliver Wakeman Band), a także basisty Johna Jowitta, który powrócił do składu Areny po kilkuletniej przerwie oraz gitarzysty Johna Mitchella. Nowa płyta dostępna jest w limitowanej wersji digipak, wzbogaconej o 28-stronicową książeczkę plus bonusowy krążek DVD, zawierający 50 minutowy materiał, w którym muzycy zespołu opowiadają o procesie tworzenia muzyki.

Nowa płyta zbiera jak dotąd wyłącznie pozytywne recenzje, również w polskich mediach. Na stronie RockArea.eu właśnie ukazała się jedna z nich. Piotr Spyra tak pisze o dziele Brytyjczyków:

"Niesamowite w jak umiejętny sposób zespół potrafił osadzić tak wielowątkowy koncept w swojej stylistyce. Mamy tu do czynienia zarówno z marszowymi rockoperowymi (niemal) recytowanymi frazami śpiewanymi w zasadzie na podkładzie sekcji (kłaniają się wczesne płyty, a nawet 'Pies Baskerville'ów' duetu Nolan/Wakeman). Pojawiają się tu typowe dla Mitchella rewelacyjne soczyste solówki, sporo soczystych elektro-akustycznych gitar (solówka w 'What If?' kładzie mnie na łopatki, dla mnie tylko Mitchell i Wallner w Blind Ego, potrafią wywrzeć takie wrażenie), i całe pokłady klawiszowych pasaży i motywów. Co ciekawe ta płyta jest bardziej melodyjna i bardziej zróżnicowana wokalnie, ale i bardziej ekspresyjna. Tu kolejne zaskoczenie. Kto by się spodziewał, że na płycie o takiej tematyce znajdą się euforyczne wręcz, czy też tętniące nadzieją momenty. Oczywiście nie brakuje tych poważniejszych czy też niemal brutalnych w brzmieniu i wymowie fragmentów. No właśnie - generalne odczucie jest takie, że ARENA na tym albumie zyskała pazury.
(.)
Dla mnie 'The Seventh Degree of Separation' to idealny przykład jak można się rozwijać nie zatracając swoich najlepszych charakterystycznych cech. Płyta zawładnęła mną bez reszty. Stanowi dla mnie pomost klimatyczny od 'The Visitor' po 'Pepper's Ghost'."


Album w sprzedaży od 28 listopada! Gorąco polecamy!

Arena
The Seventh Degree of Separation (ltd. CD+DVD digipak)

Wydawca: Verglas Music
Dystrybucja: Metal Mind Records
Nr kat.: VGCD032
Barcode: 5029282000329
Format: CD+DVD
Gatunek: progressive rock
Data premiery: 28.11.2011

Lista utworów:

1. The Great Escape
2. Rapture
3. One Last Au Revoir
4. The Ghost Walks
5. Thief of Souls
6. Close your Eyes
7. Echoes of the Fall
8. Bed of Nails
9. What If?
10. Trebuchet
11. Burning Down
12. Catching the Bullet
13. The Tinder Box

Metal Mind Productions/ MaggieS

Tagi: arena
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.