Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Granie Na Żywo powraca! Koncerty już w najbliższy poniedziałek!

26 Listopada 2011

Cykl Granie Na Żywo powraca! Tym razem koncerty będą odbywały się w każdy poniedziałek, w dwóch miastach naraz - o 20:00 w Krakowie i o 21:00 w Warszawie. Podczas pierwszej imprezy - już 28 listopada - zagrają Kukiz i Piersi (Kraków) oraz Wojtek Pilichowski & Bruk Braders (Warszawa).


Kukiz i Piersi to zespół, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Kto z nas nie zna repertuaru Pierwszych Buntowników PRL?

Początki były takie - Jarocin '84: Paweł Kukiz i Jezioro (pierwszy gitarzysta Piersi) znaleźli w JOK-u śpiewnik z wierszami socrealistycznymi i postanowili do kilku z nich dopisać melodie. Zdobyli jedną z pierwszych nagród! Od tamtej pory zespół wydał 7 płyt: "Piersi", "My już są Amerykany", "Live '93", "Powrót do raju", "Raj na ziemi", "Pieśni ojczyźniane", "Piracka Płyta".

Obecny skład grupy tworzą: Paweł "Giorgio" Kukiz - śpiew, Marek "Mały" Kryjom - śpiew, gitara elektryczna, instrumenty klawiszowe, Zbigniew "Dziadek" Moździerski - gitara basowa, Wojciech "Amores" Cieślak - gitara elektryczna, Krzysztof "Alladyn" Imiołczyk - instrumenty klawiszowe, Marcin "Manio" Papior - instrumenty perkusyjne.

Podczas koncertów Kukiza i Piersi wykonywane są piosenki z większości projektów muzycznych Pawła Kukiza, i chociaż utwory takie jak "Skóra", "O Nic Nie Pytaj", "Rowerek", czy "Całuj Mnie" to już klasyka, nadal aktualne pozostaje ich uniwersalne przesłanie.

Koncert: Kukiz i Piersi
Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9
Start: 20:00
Wstęp: 35 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994 roku. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 80.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio, jak i DVD.

Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów, z czego większość z największymi gwiazdami polskiej sceny - w sumie kilka milionów nośników i kilka tysięcy koncertów.

Wojtek jest także uznanym wykładowcą gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu "Gitara i Bas" siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box - przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe.

Od 2005 roku gości na festiwalach: Euro Bass Day (Włochy), European Bass Day (Niemcy), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Aktualnie działa w pięciu składach: Pilichowski Band, PiR2, Jan Bo, Rock Loves Chopin, Music Master: Chopin oraz Cichoński - Pilichowski Quartet.

W marcu 2010 roku ukazała się nowa, studyjna płyta Wojtka pod tytułem :"Fair of Noise". Jest to jego dziewiąty, solowy album. Ukazaniu się płyty towarzyszyła trasa koncertowa obejmująca ok. 50 koncertów w całym kraju. W marcu 2011 roku odbyła się premiera koncertowej płyty Wojtka - jest to rejestracja koncertu, który odbył się w studio im. Agnieszki Osieckiej Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Bruk Braders to grupa 3 beatboxerów związanych z Bruk Festivalem. W skład zespołu wchodzą światowi mistrzowie tworzenia muzyki bez udziału instrumentów: niekwestionowany autorytet na polskiej scenie - Blady Kris, wicemistrz świata z Belgii - Roxorlopps oraz Dharni - mistrz Azji z Singapuru. Występy Bruk Braders są niezwykle żywiołowe, oryginalne i zaskakujące. szeroka publiczność miała okazję poznać formację podczas finału II edycji programu "Must Be The Music".

Koncert: Wojtek Pilichowski & Bruk Braders
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Wstęp: 27 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (w dniu koncertu)

Bilety na oba koncerty do nabycia w sieciach Eventim ( http://www.eventim.pl ) oraz Ticketpro ( http://www.ticketpro.pl ).

Wstęp na koncerty tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalach Hard Rock Cafe obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Organizator: Agencja Plej.

Koncerty z cyklu Granie Na Żywo w Hard Rock Cafe sponsoruje Żywiec.

Więcej informacji na http://www.granienazywo.pl .

RockMagazyn.pl jest patronem medialnym cyklu koncertu Granie na Żywo.

Materiały prasowe - New Zenith Promotion / Marcin Szyszka (www.marcinszyszka.com)

Tagi: kukiz i piersi, wojtek pilichowski & bruk braders, granie na zywo
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.