Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Gwiazda j-rocka już za tydzień po raz pierwszy w Polsce!

10 Grudnia 2011

Zespół visual kei Ant1nett, tworzony przez byłych członków sanbiki i znany wcześniej jako Runa, rozpoczął światową trasę koncertową, która nie ominie również Polski. Zespół wystąpi 17 grudnia w warszawskiej Progresji. W roli supportu zobaczymy polski BatstaB.


sobota 17 grudnia
Ant1nett [Japonia] & BatstaB [Polska]
otwarcie bram: 18.00, koncert: 19.00
wstęp: 25 PLN przedsprzedaż, 35 PLN w dniu koncertu

info:
http://www.facebook.com/Ant1nett
http://www.myspace.com/batstab
http://www.progresja.com/wydarzenia.php?id=344
http://pl-pl.facebook.com/event.php?eid=225262514199078
http://www.myspace.com/batstab


Zespół postanowił zorganizować specjalne after-party po koncercie. Atrakcje, obok imprezy z udziałem członków zespołu, obejmują dodatkowy mini-koncert, sesja autografów i zdjęć oraz drink w cenie wejściówki. Impreza zaplanowana jest do rana.

Cena biletu na after-party: 50 zł

BIOGRAFIA:
W lutym 1996 roku wokalista Masanori Yabuki razem z basistą Eijim oraz perkusistą Akito założył zespół Sanbika. Ta trójka współpracowała wcześniej w grupie May. Niedługo później dołączyli gitarzyści XX i Sakura. Ten jako jedyny zdecydował się pozostać u boku Yabukiego, gdy reszta zdecydowała się odejść. Nowi muzycy - gitarzysta Rei, basista Kazuki i perkusista Seiji, również nie pozostali w formacji zbyt długo.

Yabuki i Sakura kontynuowali działalność w duecie, a w grudniu dołączył do nich basista Noboru. W następnym roku muzycy skupili się na zdobywaniu popularności i w listopadzie 1997 roku wydali debiutancki singiel "Snow Flake no Yoru". W lipcu 1998 roku Sakura opuścił Yabukiego, z początkiem września skład zespołu zasilili: gitarzysta Rina i klawiszowiec Shima Satsuki. Wkrótce potem pojawił się singiel "1945".

Roszady personalne były nadal chlebem powszednim formacji, w czerwcu 1999 roku odszedł Rina, zaś rok później po dezercji Noboru i Satsukiego - Sanbika przeszła do historii. Ostatni koncert lider zagrał z towarzyszeniem muzyków sesyjnych z których tylko jeden (Asato) współpracował wcześniej z zespołem. Przez trzy kolejne sezony Yabuki działał jako solista pod własnym imieniem i nazwiskiem, po czym w 2003 roku powrócił do grania zespołowego pod szyldem Runa. W jej skład weszli gitarzysta Luxor HG, basista Mokkori Mokkie oraz perkusista Okina Wan.

W 2005 roku pojawił się singiel z reedycją piosenki z repertuaru Sanbiki "Winter Love Story", któy zdobył wysokie pozycje w rankingach na Okinawie i w Tajlandii. Rok później Runa zagrała koncert w Korei, który wyprzedał się jak ciepłe bułeczki.
Na początku 2007 roku formacja wydała album "Bleu presque transparent", po czym wyruszyła na podbój Europy na przełomie lat 2007/2008. Trasa rozpoczęła się w Paryżu i objęła Hiszpanię, Belgię oraz Włochy, kończąc się w Niemczech na wiosnę.
Pod wydanym w grudniu 2009 roku krążkiem "Adolf In The Mirror" grupa podpisała się jako trio - w trakcie prac nad materiałem z kolegami rozstał się Okina.

Początek 2010 roku przyniósł kolejne zmiany. Pierwszą z nich było niespodziewane przemianowanie Runy na Ant1nett, a kolejną nowe pseudonimy muzyków: Masanori Yabuki to MASA Ant1nett, Luxor HG to Emperor HIROHITO, a Mokkori Mokkie to MOKKO Lee. W grudniu zespół po raz pierwszy zawitał na amerykański kontynent - z koncertem w Hollywood. Rok 2011 zespół rozpoczął pracą w studiu. Pod nową nazwą wydał w lutym trzy single (w jednym dniu), a w czerwcu nowy mini-album "Kamikaze et Luna". Idąc za ciosem we wrześniu poczęstowali fanów kolejnym mini "Carmencita".

Fantom Media/ MaggieS

Tagi: ant1nett
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.