Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Jose Carreras i Edyta Górniak - wyjątkowy koncert!

5 Stycznia 2012

Jeden z najsłynniejszych tenorów świata José Carreras na wyjątkowym koncercie w Gdańsku!


Po 15 latach ponownie na jednej scenie z wielką diwą polskiej estrady Edytą Górniak! Jose Carreras i Edyta Górniak w towarzystwie orkiestry symfonicznej, pod batutą Davida Giméneza, wystąpią wspólnie już 22 kwietnia w ERGO ARENIE!

ZAPRASZAMY!

22 kwietnia 2012 - ERGO ARENA, GDAŃSK/SOPOT

Sprzedaż biletów - Salony EMPIK, www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl; www.ticketpro.pl

START - 4 stycznia 2012 - godzina 12.00!


On - jeden z najważniejszych i najpopularniejszych tenorów ostatniego stulecia. Wszechstronnie uzdolniony, niezrównany zarówno w repertuarze musicalowym, jak
i sakralnym. Zanim skończył 30 lat występował na najbardziej prestiżowych scenach Europy i Ameryki Północnej oraz cieszył się sławą, na którą inni pracują całe swoje życie.

Ona - diwa polskiej estrady, mająca na koncie wiele niezapomnianych przebojów, obsypywana nagrodami przemysłu muzycznego, uznana w plebiscycie Empiku za najważniejszą osobowość ostatnich 60-lat. Piękna, niesamowicie zdolna, obdarzona doskonałym głosem.

W grudniu 1997 roku José Carreras i Edyta Górniak wystąpili na charytatywnym koncercie w warszawskim Teatrze Wielkim. To właśnie Ją słynny tenor wybrał po przesłuchaniu około siedemdziesięciu płyt różnych polskich wykonawców do wspólnego śpiewania.

Już w kwietniu, na wielkim koncercie w Gdańsku, w towarzystwie orkiestry symfonicznej, pod batutą Davida Giméneza, José Carreras zaprezentuje publiczności największe przeboje muzyki operowej, utwory z legendarnych musicali oraz piękne hiszpańskie i włoskie pieśni. Ten koncert będzie jednak wyjątkowy! Po 15 latach maestro postanowił raz jeszcze zaprosić najbardziej przez niego cenioną polską wokalistkę - Edytę Górniak - do zaśpiewania z nim kilku duetów oraz piosenek solowych. Wielki koncert José Carrerasa z gościnnym udziałem Edyty Górniak już 22 kwietnia w gdańskiej Ergo Arenie! Zapraszamy!

Urodzony w 1946 roku w Barcelonie José Carreras od najmłodszych lat wykazywał wielki muzyczny talent. Jego kariera w niezwykle szybkim tempie zaczęła rozwijać się od roli w Nabucco Verdiego w 1970 roku. Magazyn Ovation określił głos młodego Hiszpana jako słodki, liryczny, wypełniony kolorem, jasny i prawdziwy, posiadający w sobie zmysłowe piękno, co razem wzięte daje niezwykły efekt, a dyrektor San Francisco Opera Lotfi Mansouri powiedział o Carrerasie: To najlepszy wokalista operowy z jakim pracowałem, jego muzykalność, inteligencja, zdolności dramatyczne, nie wspominając wspaniałego głosu, robią z niego artystę kompletnego.

Co jest nietypowe w przypadku Carrerasa, to to, że w wieku 28 lat, kiedy większość śpiewaków operowych dopiero zaczyna swoje kariery, on miał już na koncie 24 główne role w różnych operach w Europie i Ameryce Północnej i debiut na najbardziej prestiżowych scenach świata:
- Vienna Staatsoper w 1974, jako Książę Mantui w Rigoletto;
- London's Royal Opera House w 1974, jako Alfredo w La Traviata;
- New York Metropolitan Opera w 1974, jako Cavaradossi w Tosca;
- La Scala Milan w 1975, jako Riccardo w Un ballo in maschera (Bal maskowy).

Carreras to wszechstronny artysta - niezrównany w partiach operowych i w lżejszym repertuarze musicalowym oraz mszalnym. Znany jest również z doskonałej interpretacji pieśni hiszpańskich i włoskich, a wykonywane przez niego kolędy są uważane za najpiękniejsze na świecie. Jego albumy wielokrotnie pokrywały się złotem i platyną, a sam artysta ma na swoim koncie niezliczoną ilość nagród, odznaczeń, tytułów i medali, zarówno za działalność muzyczną, jak i charytatywną.

Kariera Edyty Górniak rozpoczęła się od udziału w koncercie Debiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wykonana przez nią piosenka Zły chłopak z repertuaru Lory Szafran przyniosła jej nie tylko wyróżnienie, ale i propozycję współpracy z teatrem Buffo w Warszawie, z którym była związana przez następne 4 lata. Zagrała jedną z głównych ról w musicalu Metro, który stał się wielkim przebojem, a młoda artystka niemal z dnia na dzień stała się idolem swojego pokolenia. W Metrze wystąpiła 700 razy, w tym kilkadziesiąt na słynnym Broadwayu.

Kolejnym wielkim krokiem w jej karierze był udział w Konkursie Eurowizji. Jej występ w Dublinie w 1994 roku zakończył się wielkim sukcesem - piosenką To nie ja wywalczyła drugie miejsce, przegrywając tylko z gospodarzami festiwalu. W tym samym roku zacząła prace nad swoim debiutanckim albumem. Płyta Dotyk trafiła do sprzedaży w maju 1995 roku, rozeszła w nakladzie ponad pół miliona egzemplarzy oraz została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Piosenkarka stała się wielką gwiazdą, a jej kariera rozwijała się w zaskakującym tempie. W 1996 roku podpisała w Londynie z wytwórnia EMI International kontrakt na nagranie pięciu albumów - jej pierwszy anglojęzyczny krążek Edyta Górniak wydany został w 1997 roku, a promujący go singiel When You Come Back To Me osiągnął wielki sukces, szczególnie w Skandynawii, Portugalii oraz krajach azjatyckich.

Edyta Górniak ma na swoim koncie również wiele piosenek filmowych - w tym genialną Dumkę na dwa serca. Wykonany z Mietkiem Szcześniakiem na potrzeby filmu Ogniem i Mieczem utwór został okrzyknięty największym przebojem 1999 roku, a w 2007 został nagrodzony Złotą Kaczką za Najlepszą Piosenkę Filmową 50-lecia.

W 2007 roku kolejnym muzycznym bestsellerem okazał się album E.K.G., który już po kilku dniach stał się złoty, a po miesiącu pokrył się platyną. Sukces płyty przyniósł wiele nagród i wyróżnień - w plebiscycie EMPIKU otrzymała statuetkę - Najważniejsza osobowość ostatnich 60 lat oraz Najważniejsza płyta ostatnich 60 lat za debiutancki album Dotyk.

W 2011 roku ukazały się dwa single - Teraz - Tu oraz On the Run - zapowiadające nowy album Edyty Górniak, który ma ujrzeć światło dzienne w lutym 2012 roku.
Już 22 kwietnia 2012 genialny tenor ponownie zawita do Polski. Na koncertcie w Ergo Arenie w towarzystwie orkiestry symfonicznej da pokaz muzycznego geniuszu na najwyższym poziomie, a gościnny udział jednej z najlepszych polskich wokalistek - Edyty Górniak - z pewnością zachwyci publiczność.

ZAPRASZAMY
22 kwietnia 2012 - ERGO ARENA, GDAŃSK/SOPOT

Agencja Makroconcert/ MaggieS

Tagi: jose carreras, edyta górniak
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.