Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


DREAM THEATER już za dwadzieścia dni w Polsce! - 29.01.2012, POZNAŃ, ARENA

11 Stycznia 2012

Z radością informujemy, iż w niedzielę 29 stycznia 2012 odwiedzi nas i zagra na koncercie w Poznaniu w ramach trasy "A Dramatic Tour Of Events" formacja DREAM THEATER.Zespół promować będzie swój znakomity nowy studyjny album, którego premiera miała miejsce przed kilku dniami.Zalążek Dream Theater pojawił się po raz pierwszy we wrześniu 1985 roku, kiedy to przyjaciele z Berklee School Of Music - John Petrucci, John Myung oraz Mike Portnoy zebrali się razem i stwierdzili, że istnieje muzyka, którą lubią i którą wspólnie chcieliby grać. Ściągnęli starego przyjaciela ze szkolnej ławy, klawiszowca Kevina Moore'a i założyli grupę o nazwie Majesty. W listopadzie 1987 roku do wspomnianej czwórki dołączył wokalista Charlie Dominici i tak - po zmianie nazwy - narodził się Dream Theater.

Dziś po 25 latach istnienia i kilku zmianach w składzie, Dream Theater to jeden z najważniejszych zespołów rockowych ostatnich dekad, bez trudu zapełniający największe hale na całym świecie. Muzycy tworzący ten kanadyjsko-amerykański kwintet oprócz wybitnych zdolności kompozytorskich, mogą poszczycić się niebywałymi umiejętnościami technicznymi, stanowiącymi niedościgły wzór dla kolegów po fachu.

Ich wcześniejsze koncerty w Polsce cieszyły się wielkim powodzeniem! Nie tak dawno, bo pod koniec lipca br. zagrali w katowickim "Spodku", dając nam pierwszą okazję do ujrzenia zespołu "na żywo" po poważnej roszadzie personalnej w składzie.
Jesienią ubiegłego roku opuścił bowiem grupę jeden z jej założycieli - charyzmatyczny perkusista Mike Portnoy. I choć już w styczniu 2011 Mike chciał powrócić do zespołu, nie spotkało się to z aprobatą reszty muzyków. Zresztą już nieco ponad miesiąc po tym, jak rozstał się z kolegami, muzycy Dream Theater zorganizowali w Nowym Jorku trzy dni przesłuchań, podczas których grali, improwizowali i rozmawiali z siedmioma z wąskiego kręgu najlepszych perkusistów na świecie, poznając ich od strony muzycznej, zawodowej i osobistej, i oceniając jak każdy z nich pasowałby do muzyki grupy.
Wiosną 2011 członkowie Dream Theater przedstawili swoim fanom w Internecie reportaż z procesu wybierania nowego perkusisty. Natomiast 29.04.2011 podano do wiadomości, iż po głębokiej analizie umiejętności wszystkich siedmiu kandydatów na wakujące miejsce pałkera, muzycy zdecydowali się na współpracę z Mike'em Manginim.

Michael "Mike" Mangini (ur. 18 kwietnia 1963 roku w Newton w stanie Massachusetts w USA) występował w przeszłości z zespołami Annihilator i Extreme. Współpracował także m.in. ze Steve'em Vaiem, z Mike'em Keneally, Hilary Jones, Dennisem Chambersem, Jamesem LaBrie, Joe Satrianim, Erikiem Johnsonem, Stevem Perry, Steve'em Lynchem, Nuno Bettencourtem i wielu innymi.
Kilka dni temu trafił do sprzedaży nowy studyjny album formacji - "A Dramatic Turn Of Events", który ponad wszelką wątpliwość udowodnił, iż zespół ma się naprawdę dobrze. Płyta spotkała się ze znakomitymi recenzjami, dostatek melodii, znakomitych aranżacji i pomysłów brzmieniowych, świetna forma muzyków, w tym krytykowanego czasem Jamesa LaBrie, złożyły się na to najlepsze od wielu lat wydawnictwo.
Nie zdziwi więc fakt jeśli w zimowy niedzielny wieczór 29 stycznia, hala Arena wypełni się do ostatniego miejsca. To zresztą sala szczególna. Dream Theater zagrał już tam 6 lat temu podczas trasy promującej "Octavarium" i zdaniem wielu fanów, był to ich najlepszy jak dotychczas występ w Polsce. Niech ta magia powróci!
Gościem specjalnym zespołu, będzie amerykanska formacja, czołowy przedstawiciel nurtu djent - Periphery.
Oficjalna strona Dream Theater: www.dreamtheater.net


DREAM THEATER + Periphery
29.01.2012 POZNAŃ - Hala "ARENA" godz. 20:00

Materiały prasowe - Wydawnictwo ''Rock-Serwis'' Piotr Kosiński / Marcin Szyszka (www.marcinszyszka.com)

Tagi: dream theater
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.