Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Ćwierćwiecze albumu "Gaudi" grupy Alan Parsons Project

12 Stycznia 2012

W styczniu tego roku mija 25lecie wydania jednej z ostatnich ich płyt, jaką był album "Gaudi".


Legendarny zespół rockowy założony w 1975 roku przez Alana Parsonsa oraz Erica Woolfsona, który w latach 80' przeżywał apogeum swojej popularności. Przez 15 lat swojego istnienia Alan Parsons Project tworzył niezapomniane utwory, które przeszły do klasyki gatunku, a zespołowi zagwarantowały rzesze fanów na całym świecie, o czym świadczy ilość sprzedanych przez nich płyt! Alan Parsons Project wylansował takie hity jak "Don't answer me" czy "Eye In The Sky". Tworzyli płyty koncepcyjnie, inspirowane twórczością Egdara Allana Poe, Gaudiego czy nawiązujące nawet do Freuda. Grupa pozostawiła po sobie wspaniały dorobek, w postaci fenomenalnych piosenek.

Album 'Gaudi' nagrywany był w latach 1985-1986 i został wydany w styczniu 1987 roku. Jest to przedostatni studyjny album grupy, na którym znalazło się siedem wspaniałych kompozycji , które potwierdziły status grupy. Inspiracją dla muzyków był w tym przypadku hiszpański architekt Antonio Gaudi. Najprostszym i najłatwiej rzucającym się w oczy dowodem na to są tytuły piosenek: otwierająca "La Sagrada Familia" oraz "Paseo de Gracia". Same tytuły stanowią wskazówki, niemniej jednak słuchając tych utworów ma się wrażenie, że duch nieprzewidywalnego Gaudiego wtrącił do nich swoje nuty. Jako ciekawostkę warto dodać, że dwa utwory pochodzące z tej płyty zostały zauważone i wykorzystane przez twórców niezwykle wówczas popularnego serialu Miami Vice: "Closer to Haven" oraz "Money talks". W 2008roku album został zremasterowany i dziś dostępny jest właśnie w tej wersji.

Tracklista:

1. La Sagrada Familia
2. Too Late
3. Closer to Heaven
4. Standing on Higher Ground
5. Money Talks
6. Inside Looking Out
7. Paseo de Gracia

Sony Music Entertainment/ MaggieS

Tagi: the alan parsons project
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.