Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


John Williams - War Horse

12 Stycznia 2012

Sony Music ma zaszczyt zaprezentować najnowszą ścieżkę dźwiękową Johna Williamsa do filmu "Czas Wojny" w reżyserii samego Stevena Spielberga.


Film powstał na podstawie powieści brytyjskiego pisarza Michaela Morpurgo opublikowanej w 1982 roku. Akcja filmu rozgrywa się w Anglii i Europie podczas I Wojny Światowej i opowiada historię niesamowitej przyjaźni pomiędzy wyjątkowym koniem Joey i młodym żołnierzem Albertem, który jest opiekunem, trenerem konia i przewodnikiem w czasie wojennej pożogi. Autor książki, reżyser filmu i kompozytor muzyki stworzyli epicką opowieść , pełną rozmachu i osadzoną w czasach wojennej zawieruchy. To również opowieść o lojalności, nadziei i przetrwaniu w trudnych czasach , o ludziach "bez ojczyzny".

Soundtrack - wyjątkowo ciekawa opowieść, niepokojące i nostalgiczne krajobrazy parku narodowego Dartmoor w angielskiej Kornwalii oraz malownicze opisy tego regionu dokonane przez poetę Williamsa Wordsworth'a zainspirowały Johna Williamsa do skomponowania muzyki symfonicznej pełnej piękna i majestatu, tak jakby tamtejsza ziemia przemawiała do kompozytora. Dużo doza lirycznych melodii, świetne orkiestracje sprawiły, że sam S. Spielberg (współpracuje z J. Williamsem od 40 lat) zapewnia, że ta ścieżka dźwiękowa jest wyjątkowa i była specjalnym prezentem dla niego.


John Williams (ur. 08.02.1932) - amerykański kompozytor filmowy będący już legendą z racji ilości skomponowanych ścieżek dźwiękowych oraz otrzymanych nagród. Laureat 5 Oscarów (nominowany aż 45 razy), 4 Złotych Globów, 7 nagród BAFTA, 21 Grammy Awards. Obok A. Newman'a jest najczęściej nominowaną do nagród osobą po W. Disney'u. Za swoje zasługi otrzymał Narodowy Medal Sztuki - najwyższe odznaczenie dla artystów w USA. W 2003 roku kompozytor otrzymał Olimpijski Order za wkład wniesiony w olimpijskie przedsięwzięcia, a w 2004 roku prestiżową nagrodę Kennedy Center Honor. W początkach kariery tworzył głównie muzykę do seriali telewizyjnych, ale przełomem była muzyka do filmu Szczęki i Gwiezdne Wojny. Słynie z charakterystycznych, symfonicznych melodii i muzyki pisanej z rozmachem. Współpracuje na stałe z reżyserem Stevenem Spielbergiem.
Najsłynniejsze filmy: Szczęki, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Indiana Jones, Urodzony 4 lipca, Drakula, Lista Schindlera, Park Jurajski, Wyznania Gejszy.


Opis wydawnictwa
Tytuł : " War Horse"
Artysta: John Williams
Jewel Case/ nr kat. 88697975282
Premiera CD: 09.01.2012

Lista utworów

1 . Dartmoor, 1912
2 . The Auction
3 . Bringing Joey Home, and Bonding
4 . Learning the Call
5 . Seeding, and Horse vs. Car
6 . Plowing
7 . Ruined Crop, and Going to War
8 . The Charge and Capture
9 . The Desertion
10. Joey's New Friends
11 . Pulling the Cannon
12 . The Death of Topthorn
13 . No Man's Land
14 . The Reunion
15 . Remembering Emilie, and Finale
16 . The Homecoming

Sony Music Entertainment/ MaggieS

Tagi: war horse
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.