Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


The Cranberries w czerwcu zagrają w Warszawie!

24 Stycznia 2012

Oryginalna irlandzka grupa z charyzmatyczną wokalistką Dolores O'Riordan wystąpi 26 czerwca na warszawskim Torwarze. Koncert odbędzie sie w ramach trasy promującej nowy album "Roses".


The Cranberries sprzedali ponad 30 milionów płyt, 4 albumy znalazły się w TOP 20 listy Billboard'u. Wystąpili dla milionów fanów, w tym parokrotnie dla samego papieża Jana Pawła II, pojawili się na okładkach najpopularniejszych magazynów, takich jak Rolling Stone czy SPIN. Teraz, po dekadzie od zawieszenia działalności, grupa powraca z szóstym, studyjnym albumem, pierwszym od "Wake Up And Smell The Coffee" z 2001 roku.

Album "Roses" zawiera jedenaście premierowych utworów. Produkcją płyty zajął się stary przyjaciel i współpracownik The Cranberries - Stephen Street (odpowiedzialny m.in. za albumy The Smiths, Blur, a ostatnio Kaiser Chiefs).

Brzmienia Roses nawiązują do oryginalnych, świeżych, akustycznych brzmień The Cranberries, pojawiających się w dwóch pierwszych albumach "Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?" oraz "No Need To Argue". W każdej części albumu Roses znaleźć można niezwykłe brzmienie głosu Dolores O'Riordan - "głównego instrumentu" The Cranberries, który przyczynił się do transformacji zespołu z grupy młodych, irlandzkich, pełnych nadziei muzyków lat 80-tych w muzyczny fenomen na skalę światową, w ciągu zaledwie kilku lat.

Dolores O'Riordan: "Nagranie dwóch solowych albumów z różnymi muzykami, uświadomiło mi, że Noel oraz Mike potrafią stworzyć wyjątkowe oraz jedyne w swoim rodzaju akordy, które Ferg zbiera razem w całość. Podczas nagrywania płyty w studio aż grzmiało, Stephen był w swoim żywiole, więc wszystko poszło całkiem szybko." Do wypowiedzi wokalistki dołączył się Noel Hogan - "Zawsze miałem wrażenie, że powstanie następny album. Podczas ostatnich sześciu lat, razem z Dolores wymienialiśmy się swoimi pomysłami."

Podczas koncertu w Warszawie zespół zaprezentuje utwory z najnowszego albumu, a także największe hity z okresu całej kariery muzycznej zespołu m.in. "Zombie", "Linger", "Dreams" czy "Salvation", które podbijały listy przebojów na całym świecie!


THE CRANBERRIES - 26 czerwca, Warszawa

Miejsce: Torwar, Łazienkowska 6A
Godz. rozpoczęcia: 19:00

Ceny biletów: 150zł, 200zł, 250zł
Bilety do kupienia przez internet www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl

Organizatorem koncertu jest firma Makroconcert

Serwis RockMagazyn.pl jest patronem medialnym koncertu!

Agencja Makroconcert/ MaggieS

Tagi: the cranberries
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.