Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Już dziś premiera LEONARDA COHENA i jego nowej płyty "Old Ideas"

30 Stycznia 2012

Dziś do sprzedaży trafił pierwszy od ośmiu lat album najsłynniejszego poety piosenki - Leonarda Cohena - "Old Ideas".


Wszystkie 10 utworów na płycie porusza dylematy ludzkiej egzystencji - podążanie za niedoścignionymi celami, obsesję miłości, seksualność, utratę bliskiej osoby. Jeden z najbardziej uduchowionych albumów w karierze artysty, "Old Ideas" skłania do przemyśleń, ale puszcza też oko do słuchacza: czasem pozwala sobie na stonowany żart, czasem żartuje wręcz z samego siebie ('Going Home'). Charakterystyczny baryton Cohena oraz melodyjne aranżacje przywołują na myśl 'Ten New Songs' (2001) - najpopularniejszy album Cohena z ostatnich dekad. W niektórych kawałach usłyszymy też dawno nie słyszaną gitarę akustyczną a nawet... banjo!

Prace nad 'Old Ideas' ruszyły pełną parą w styczniu 2011, choć część piosenek i tekstów powstała już przed paroma laty. Dwa utwory - 'Darkness' i 'Lullaby' nagrano oryginalnie w 2007 roku a ich wczesne wersje Leonard prezentował podczas ostatniej trasy koncertowej, także w Polsce. Album wyprodukowali Patrick Leonard, Anjani Thomas, Ed Sanders i Dino Soldo, a w piosenkach oprócz Cohena, usłyszeć możemy m.in. Sharon Robinson (znaną właśnie m.in. z 'Ten New Songs') i The Webb Sisters. Projekt okładki i rysunki w książeczce do płyty są dziełem samego Cohena.

UWAGA: wersja z pełną książeczką i tekstami piosenek w niskiej cenie!

Sony Music Entertainment/ MaggieS

Tagi: leonard cohen
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.