Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


TANK powraca z nowym studyjnym albumem "War Nation"

3 Lutego 2012

Legendarna brytyjska formacja Tank pracuje obecnie w studio nad następcą doskonale przyjętego albumu "War Machine" (2010). Premiera płyty zatytułowanej "War Nation" zaplanowana jest na przełom kwietnia i maja nakładem Metal Mind Productions.


Do gitarzystów Micka Tuckera i Cliffa Evansa, wokalisty Doogiego White'a, basisty Chrisa Dale dołączył dawny perkusista formacji Tank, Steve Hopgood.Nad produkcją płyty czuwa Phil Kinman w swoim studio nagraniowym w zachodnim Londynie.

Doogie White: "Prace nad nową płytą rozpoczęliśmy jesienią ubiegłego roku. Po tygodniu, może dwóch, zebraliśmy nagrane taśmy i pocięliśmy je na drobne kawałki. Dopiero co wróciliśmy z bardzo udanej trasy koncertowej i wiedzieliśmy, że jesteśmy zgrani. Słuchając tego co do tej pory nagraliśmy, byliśmy pewni, że stać nas na więcej. Z nowym podejściem zaczęliśmy się przerzucać pomysłami. W rezultacie jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego obecnego brzmienia."

Cliff Evans: "Podobnie jak w przypadku 'War Machine', również i tym razem płyta zawiera różnorodne wpływy i style. Mogąc korzystać z tak wielu muzycznych możliwości, nie chcemy się ograniczać. Poza Tank pracowaliśmy z takimi uznanymi muzykami jak Ritchie Blackmore, Bruce Dickinson, Paul D'anno czy Yngwie Malmsteen. W przypadku obecnie wydawanych płyt - jeśli posłuchasz dwóch wybranych nagrań to znasz doskonale wszystkie pozostałe. Tak nie dzieje się w przypadku Tank. Każdy z utworów jakie znajdzie się na naszej płycie, musi na to zasłużyć. Nasze standardy są bardzo wysokie".

Doogie kontynuuje: "Dzięki nagraniom takim jak 'Justice for All' czy "Grace of God" ulepszamy brzmienie Tank równocześnie utrzymując wszystkie elementy, dzięki którym 'War Machine' odniósł tak duży sukces - zabójcze riffy, natarczywe melodie i doskonałe teksty. Nie chciałem aby album został nazwany tak jak tytuł jednego z nagrań ale chłopaki odrzuciły mój postulat i tak album ukaże się pod tytułem 'War Nation'. Mając na względzie wszystko to co się ostatnio dzieje na świecie, wydaje się, że władni narodów nie są przygotowani aby radzić sobie z obecnym stanem rzeczy. Bez względu na to czy są to bezwzględni dyktatorzy, skorumpowani politycy czy bankierzy, przywódcy religijni. Ludzie ci są niespokojni, krzyczą "Potępienie, naród wojny" ("Damnation, WAR NATION").

Poza nową płytą, zespół Tank planuje na 2012 rok również wydanie pierwszego w karierze DVD. Wśród nagrań jakie się na nim znajdą jest występ z lipca 2011 roku kiedy Tank otwierał koncert formacji Judas Priest w katowickim Spodku oraz materiał jaki zostanie zarejestrowany 9 marca w warszawskiej Stodole. Pojawią się tu takie klasyki zespołu jak "This Means War", "Echoes of a Distant Battle", "Power of the Hunter", " The War Drags Ever On" oraz wybrane kawałki z nadchodzącej płyty, "Judgement Day" i "Phoenix Rising".


W najbliższym czasie Tank zagra również dwa koncerty w Szwecji: 2 marca w Zaragon Club, Jonkoping oraz 3 marca w Rockland w Sala.

Więcej szczegółów dotyczącej nowej płyty "War Nation" już wkrótce!

Tank - strona oficjalna: www.tankofficial.com

Metal Mind Productions/ MaggieS

Tagi: tank
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.