Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Granie Na Żywo - Świetliki w Krakowie

23 Lutego 2012

Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Już rok później formacja nagrała swój debiutancki album pt. "Ogród Koncentracyjny".


Płyta wzbudziła duże zainteresowanie - zarówno mediów, jak i publiczności. W rezultacie rok później zespół zaproszony został do udziału w festiwalu opolskim. Grupa ugruntowała swoją pozycję wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. "Cacy Cacy Fleischmaschine" - nominowaną do nagrody Fryderyka'96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta pt. "Perły przed wieprze" ukazała się w czerwcu 1999 roku i została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach tego albumu wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. "Złe Misie", w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka. 2005 rok to kolejny krążek zespołu zatytułowany "Las Putas Melancólitas", na którym jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu pt. "Filandia", wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym - Grupa MoCarta gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę.

Przez 15 lat swojego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki to nie tylko wokalista zespołu, ale przede wszystkim poeta wyśpiewujący własne wiersze i zdobywca wielu nagród literackich (w tym m.in. Nagrody Kościelskich). W 2007 roku jego ostatni tomik poetycki pt. "Muzyka Środka" znalazł się wśród finałowej siódemki nagrody Nike.

Więcej informacji na http://www.granienazywo.pl .

Bilety do nabycia w sieciach Eventim ( http://www.eventim.pl ) oraz Ticketpro ( http://www.ticketpro.pl ).

Koncert tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalu obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Organizator: Agencja Plej.

Koncerty z cyklu Granie Na Żywo w Hard Rock Cafe sponsoruje Żywiec.

RockMagazyn.pl jest patronem medialnym cyklu koncertów Granie Na Żywo.

Materiały prasowe - New Zenith Promotion / Marcin Szyszka (www.marcinszyszka.com)

Tagi: świetliki
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.