Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Nowy krążek John'a Noruma - "Play Yard Blues"

17 Marca 2010

Już wkrótce, 17 maja wytwórnia Mascot Records wyda ósmą solową płytę gitarzysty zespołu Europe, John'a Noruma.


Album zatytułowany "Play Yard Blues" utrzymany jest w rockowo-bluesowym klimacie. Znajduje się na nim również jeden cover piosenki Thin Lizzy "It's Only Money".

Pełna lista utworów to:
1. Let It Shine
2. Red Light Green High
3. It's Only Money
4. Got My Eyes On You
5. When Darkness Falls
6. Over And Done
7. Ditch Queen
8. Travel In The Dark
9. Born Again
10. Play Yard Blues

Płyta gotowa była już dawno, jednak wobec śmierci żony, Michelle Meldrum w maju 2008 r., John nie decydował się na jej wydanie. Jak sam powiedział, dopiero teraz nadszedł właściwy czas. Pomimo trwającej obecnie trasy Europe, John zapowiedział swoje solowe występy pod koniec bieżącego, ewentualnie na początku przyszłego roku.

John Norum jest współzałożycielem Europe, z którym nagrał trzy pierwsze płyty, który też opuścił w 1987r., w momencie największej popularności zespołu. Sprzeciwiał się on bowiem zbytniej komercjalizacji i zbyt klawiszowemu brzmieniu. W tym samym roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta "Total Control". Gitarzysta współpracował też z wieloma innymi artystami, m.in. z Glenn'em Hughes, zespołami Phantom Blue, Meldrum. Kilkakrotnie zapraszany był przez Don'a Dokkena do wspólnego nagrywania i koncertowania. Kiedy jednak Europe reaktywowali się w 2003 r., John ponownie był w składzie. Ostatni jego album solowy "Optimus" ukazał się w 2005 r.

Małgorzata Sęczak

Tagi:
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.