Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Granie Na Żywo - Marika w Krakowie oraz Closterkeller w Warszawie już w poniedziałek

3 Marca 2012

5 marca, podczas kolejnych koncertów z cyklu Granie Na Żywo, w Hard Rock Cafe w Krakowie wystąpi Pierwsza Dama Polskiego Dancehallu - Marika, zaś w Hard Rock Cafe Warsaw zagra grupa Closterkeller.


Koncert: Marika
Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9
Start: 20:00
Wstęp: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Marika to polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu.

Karierę rozpoczęła w 2002 r. z soundsystemem Bass Medium Trinity, który wydał bardzo dobrze przyjętą płytę pt. "Mówisz i masz" w 2004 r. Ta pierwsza polskojęzyczna w dużej mierze płyta na oryginalnych jamajskich rydymach stała się albumem pionierskim i historycznym.

W 2006 r. wzięła udział w projekcie pt. "Polski ogień". Na albumie będącym efektem polsko-niemieckiej współpracy muzycznej znalazły się jej dwie piosenki: "Siła ognia" oraz "What's Your Flava?".

Latem 2007 roku ukazał się pierwszy singiel zwiastujący wydanie długogrającej płyty Mariki. Utwór pt. "Moje serce"- owoc współpracy z duetem producenckim Juniorbwoy stał się hitem (ponad 2 miliony odsłon na YouTube).

22 sierpnia 2008 r. na sklepowe półki trafił solowy album Mariki - "Plenty". Płyta ta to gorąca fuzja różnych gatunków muzyki miejskiej - od neosoulu po reggae, d'n'bass i funk. Album został dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków i otrzymał nominację do Fryderyków 2008.

8 czerwca 2010 światło dzienne ujrzał nowy podwójny album Mariki pt. "Put Your Shoes On, Put Your Shoes Off". Płyta zajęła 6 a tym samym 3 (nie licząc składanek) pozycję na ogólnopolskiej liście stu najlepiej sprzedających się wydawnictw czerwca 2010 w-g ZPAV.

Marika zagrała już kilkaset koncertów w klubach w całej Polsce. Ma na koncie również występy na dużych scenach festiwalowych - m.in. Opera Leśna, Opole 2009, Ostróda Reggae Festiwal 2009, Reggaeland 2010 czy Open'er 2010. Jej występy poprzedzały polskie koncerty gwiazd takich jak Sean Paul, Missy Elliott, Macy Gray, Wyclef Jean, Julian Marley, Damian Marley, Nas, Gentleman czy Panjabi Hit Squad.

Koncert: Closterkeller
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Wstęp: 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie muzycznej. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z najważniejszych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji - mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.

Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Są lubiani zarówno przez starszych, jak i młodszych - na koncerty przychodzi młodzież rekrutująca się zarówno ze środowisk tzw. metalowych, jak i gotyckich, rockowych aż do słuchaczy muzyki pop. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, do psychodelicznego, nieco "zakręconego" pop-rocka z elementami gotyku.

Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasują się w czołówce najpopularniejszych zespołów rockowych pomimo tego, że grają muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a ich najmocniejszą stroną są specyficzne, ciężkie i mistyczne utwory.

Więcej informacji na http://www.granienazywo.pl .

Bilety do nabycia w sieciach Eventim ( http://www.eventim.pl ) oraz Ticketpro ( http://www.ticketpro.pl ).

Koncerty tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalach Hard Rock Cafe obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Organizator: Agencja Plej.

Koncerty z cyklu Granie Na Żywo w Hard Rock Cafe sponsoruje Żywiec.

RockMagazyn.pl jest patronem medialnym cyklu koncertów Granie na Żywo.

Materiały prasowe - Granie na Żywo / Marcin Szyszka (www.marcinszyszka.com)

Tagi:
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.