Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Duet John Williams & John Etheridge po raz pierwszy w Polsce!

6 Marca 2012

"Together and Solo" to wspólna trasa koncertowa Johna Williamsa oraz Johna Etheridge'a. W kwietniu zagrają oni w Polsce 6 koncertów.


W Polsce duet ten wystąpi po raz pierwszy. Możliwość posłuchania na żywo artystów tej klasy jest nie lada gratką. Żaden pasjonat brzmień gitarowych oraz muzyki klasycznej nie może przegapić tego wydarzenia! Program koncertów prezentuje twórczość solo każdego z artystów oraz ich wspólne kompozycje.
Na tournee złoży się 6 koncertów, na które zapraszamy już w kwietniu br. do Poznania, Wrocławia, Lublina, Warszawy, Gdańska i Krakowa.

Terminy koncertów :

16.04.2012 - Aula Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

18.04.2012 - Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego

21.04.2012 - Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego

22.04.2012 - Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny w Warszawie

23.04.2012 - Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

25.04.2012 - Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego


Bilety: 200 zł, 220 zł, 250 zł.

Bilety do nabycia poprzez www.eventim.pl<http://www.eventim.pl> , w salonach Empik, w sieci Media Markt oraz w Bileteri Al. Jerozolimskie 25, Warszawa oraz w kasach filharmonii.

John Williams urodził się w Melbourne w Australii. Nazywany jest pierwszym ambasadorem gitary. Studiował we Włoszech w Akademii Musicale Chigiana w Siena oraz w Royal College of Music in London. Od wczesnych lat 60. występował w Londynie, Paryżu, Madrycie, Japonii, Rosji, USA. Od tego czasu koncertując solo oraz z orkiestrą objechał cały świat. John Williams nagrywa dla SONY Classical.
Współpracuje z innymi muzykami takimi jak Julian Bream, Itzhak Perlman, Andre Previn, Cleo Laine, John Dankworth oraz Daniel Barenboim. Jego muzyczne inspiracje zawarły się w działalności Paco Peny, grupy SKY, John Williams i Przyjaciele, Attacca, The National Youth Jazz Orchestra z Paulem Hartem, the Chilean group Inti-Illimani. Współpracował z Richardem Harveyem, koncertując wspólnie w trasie po całej Angli, Europie i Dalekim Wschodzie. W 2012 r. wspólnie z Johnem Etheridgem koncertuje w trasie ,,Together & Solo".

John Etheridge pochodzi z Wielkiej Brytanii. Nazywany jest największą gwiazdą jazzu. Został opisany przez Pata Methenego jako jeden z najlepszych gitarzystów świata. Niezwykle utalentowany, twórczy, nie uznający granic w muzyce artysta. Grał z takimi artystami jak Yehudi Menuhin, Dizzie Gillespie, Herb Ellis, Mundell Lowe, Nigel Kennedy, Pat Metheny, Birelli Lagrene, Barney Kessel, Vic Juris. Koncertował w duecie z Johnem Williamsem. Współpracowali nad afrykańskimi interpretacjami muzyki Francisa Bebeya, Richarda Harveya, Chrisa Laurence'a i Paula Clarvisa. Materiał ten został udokumentowany na płycie ,,The Magic Box". Ze wspólnym materiałem muzycznym obaj artyści koncertują w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. www.johnetheridge.com<http://www.johnetheridge.com>.

Sony Music Entertainment/ MaggieS

Tagi: john williams & john etheridge
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.