Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Granie Na Żywo - L.U.C w Krakowie oraz Öszibarack w Warszawie już dziś!

19 Marca 2012

19 marca w Hard Rock Cafe Kraków odbędzie się koncertowa premiera nowego albumu L.U.C'a zatytułowanego "Kosmostumostów". W tym samym czasie warszawską scenę opanuje formacja Öszibarack. Koncerty odbędą się w ramach poniedziałkowego cyklu Granie Na Żywo.


Koncert: L.U.C
Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9
Start: 20:00
Wstęp: 30 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (w dniu koncertu)

L.U.C to producent muzyczny, performer i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną i Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne niezależnie od talent show, samotnie zdobywał szacunek kolejnych mediów oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach takich jak: Wyborcza, Newsweek, Dziennik, Polityka, Wprost czy Przekrój.

7 lat życia poświęcił na to by dostać się na aplikację adwokacką. Jak większość swoich wizji zrealizował i tę, po czym stwierdził, że się pomylił i zrezygnował z niej w pełni oddając się sztuce. Od 2002 r. nagrał 8 albumów w tym 4 konceptualne oraz udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki i klasyki. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem i słowem. W roku 2004 stworzył prywatną filozofię 4 galaktyk sztuki, która zakłada traktowanie Muzyki, Filmu, Grafiki i Słowa jako jednego sumarycznego przekazu. Jest autorem cyklu "Zrozumieć Polskę", w którym w nowoczesny, oderwany od polityki i martyrologii sposób opowiada o Polskiej historii i kulturze. To także organizator wielu akcji społecznych jak sorrychomiku.pl czy pospoliteruszenie.com.

Za swoje prace a także za charyzmę i niezwykle rozbudowane koncerty, na których występuje z miniorkiestrą, czasem zaś z kurami, sprzętem ogrodowym i arabskim przepowiadaczem przyszłości, L.U.C otrzymał wiele nagród i nominacji kulturalnych (m.in. Fryderyki 05'07'08, Paszporty Polityki, Yachy, Gwarancje TVP Kultury, "Warto" Gazety Wyborczej, "Ale Sztuka!, "Mateusze" Trójki"). Od pierwszego zrealizowanego wideoklipu niemalże co roku dostaje kilka nominacji na Festiwalu Polskich Wideoklipów w Gdyni.

Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami - m.in z wybitną wokalistką jazzową Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem z Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim i Marią Peszek. Na żywo supportował zaś m.in. Trickiego, The Prodigy, Taliba Kweli, Coldcuta, Michała Urbaniaka i wielu innych światowej klasy artystów.

Koncert: Öszibarack
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Wstęp: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

30 października 2004 zespół wydał debiutancką płytę pt. "Moshi Moshi". Wydarzenie to zaowocowało trasa koncertową po całej Polsce. Grupa odwiedziła wtedy małe kluby i duże sale, a także miała okazję grać na festiwalu Godor w Budapeszcie oraz na Groningen i Festiwal Eurosonic.

25 kwietnia 2008 r. pojawiła się druga płyta zespołu zatytułowana "Plim plum pla", to efekt twórczej kolaboracji z sekcją w składzie: Grzegorz Pastuszka (tuba), Mateusz Feliński (waltornia), Tomasz Ziętek (trąbka), Łukasz Damm (kontrabas), Ewa Kolecka (flet), Bartek Bober (skrzypce), Paweł Maliczowski (puzon) oraz Marcin Piórecki (gitara akustyczna). Do singlowej piosenki pt. "Surfin safari" powstał klip, który był dziełem Darka Szermanowicza (reżyseria) i Bartka Bujko (zdjęcia).Po wydaniu drugiego krążka, zespół ruszył w kolejną trasę koncertową.

Grupa do tej pory występowała na jednej scenie z takimi gwiazdami jak: Clark i Jamie Lidell, Fischerspooner, Sex Pistols, CocoRosie, Mitch&Mitch i Ścianka oraz Michael Fakesz. Rok 2008 obfitował w festiwale: krakowska Off Camera i Festiwal Musicxport - don't panic we are from poland! w warszawskim klubie Palladium.

Więcej informacji na http://www.granienazywo.pl .

Bilety do nabycia w sieciach Eventim ( http://www.eventim.pl ) oraz Ticketpro ( http://www.ticketpro.pl ).

Koncerty tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalach Hard Rock Cafe obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Organizator: Agencja Plej.

Koncerty z cyklu Granie Na Żywo w Hard Rock Cafe sponsoruje Żywiec.

RockMagazyn.pl jest patronem medialnym cyklu koncertów Granie Na Żywo.

Materiały prasowe - New Zenith Promotion / Marcin Szyszka (www.marcinszyszka.com)

Tagi: l.u.c.
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.