Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Druga płyta ANANKE prawie gotowa! Premiera na przełomie maja/czerwca!

5 Kwietnia 2012

Bydgoski zespół ANANKE, który zadebiutował w roku 2010 płytą "Malachity" przygotowuje drugi album.


Płyta jest nagrywana w składzie: Adam Łassa - wokal, Krzysztof Pacholski - instrumenty klawiszowe, Michał Sokół - gitara elektryczna, Marcin Mak - perkusja oraz gościnnie: Wojciech Burghard - bas,Chapman Stick, Karol Oparka - gitara akustyczna/piezo. Materiał powstaje w Jet Studio w Nowym Dworze (m.in. Acid Drinkers, Pinkroom, The Old Cinema), realizacją zajął się Maciej Fedek. Album,którego tytuł jak i oprawa graficzna pozostają jeszcze tajemnicą ukaże się na przełomie maja i czerwca. Zdjęcia z sesji nagraniowej dostępne są tutaj: http://ananke.info.pl/index.php/galeria-menu/20-sesja-nagraniowa-artyk

Wprowadzający w klimat płyty materiał video ze studia można zobaczyć pod adresem:

http://www.youtube.com/user/Ananke2009

Mimo że grupa funkcjonuje od niedawna, trudno zaliczyć muzyków do debiutantów. Adam Łassa to współzałożyciel legendarnej grupy ABRAXAS. Zresztą w tym samym zespole przez kilka lat na instrumentach klawiszowych grał Krzysztof Pacholski, a na perkusji Marcin Mak. Zespół wydał wiele płyt i zagrał koncerty u boku min. Roberta Planta & Jimmy'ego Page'a, Fisha, Porcupine Tree, Areny, IQ, grając z sukcesami w kraju i za granicą. W międzyczasie powstały inne projekty muzyczne, m.in.: ASSAL & ZENN, ANYWAY, FORGOTTEN

Oto kilka słów komentarza od wokalisty Ananke - Adama Łassy na temat przesłania tekstów na drugiej płycie zespołu: "Ananke to muzyka i teksty, które wzajemnie się wypełniają. Muzykę usłyszycie już wkrótce na płycie, a treść i słowa spłyną na wasze dusze, jak ukojenie w ciszy przed nieuchronną burzą... Każdy z utworów opowie o swojej historii z wyraźnym piętnem, jak lawa emocji, skryta przed bogatym wachlarzem dźwięków i nastrojów. Jak delikatne szepty w pełnej zwątpienia głowie... Na początku było słowo i zapewne na końcu również tak będzie, a my zamkniemy świat wyrażając wszystko co potrafimy jedynie słowami... słowami-kluczami... Ufamy,iż na płycie i w książeczce do niej znajdziecie światło w tunelu, początek i źródło...ścieżkę, która poprowadzi Was do tego świata, naszego świata... Ananke"

Pod adresem www.ananke.info.pl dostępna jest już nowa strona internetowa zespołu. Również na profilu Facebook pod adresem www.facebook.com/AnankePL znajdziecie wszystkie informacje o bieżących działaniach Ananke.

Zespół potwierdził występ na VI edycji festiwalu Rocka Progresywnego w Gniewkowie, który odbędzie się w dniach 6-7 lipca 2012 roku.

Grupa powstała w Bydgoszczy w styczniu 2009r. z inicjatywy klawiszowca Krzysztofa Pacholskiego oraz wokalisty Adama Łassa . Już marcu tego samego roku ANANKE weszło do studia, aby zarejestrować pierwsze nagrania. Poczucie spełnienia oraz pozytywne wibracje na przyszłość sprawiły, iż w grudniu 2009 zespół posiadał pełną wersję studyjną całego materiału na płytę ,która pod tytułem "Malachity" została wydana w kwietniu 2010r. W międzyczasie ANANKE zagrało kilka koncertów promujących materiał z pierwszej płyty. Album "Malachity" spotkał się z dobrym przyjęciem przez fanów - nowych, jak i tych śledzących poczynania muzyków zespołu jeszcze przed powstaniem Ananke; zebrał również wiele pozytywnych recenzji . "Malachity" zostały także wysoko ocenione przez słuchaczy radiowej Trójki w plebiscycie "Noc Muzycznych Pejzaży" na Ulubiony Album Roku 2010r.

www.ananke.info.pl
www.facebook.com/AnankePL

Fantom Media/ MaggieS

Tagi: ananke
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.