Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Debiutancka płyta zespołu Ananke już w sprzedaży

22 Kwietnia 2010

W tym tygodniu nakładem Lynx Music (dystrybucja Rock Serwis) do sprzedaży trafiła debiutancka płyta zespołu Ananke zatytułowana: "Malachity".


Na oficjalnej stronie Ananke oraz na profilu Myspace zespołu, można już posłuchać premierowo drugiego utworu "Akasha", udostępnionego wcześniej "Talisman" oraz fragmentów kilku innych kompozycji. Płyta jest już dostępna w dystrybucji: Rock Serwis, Lynx Music oraz w niektórych sklepach płytowych m.in. Media Markt oraz Saturn.

Ananke to nowy zespół na polskiej scenie rockowej, którego skład nie jest obcy fanom polskiej muzyki progresywnej i artrockowej. Został założony w styczniu 2009 w Bydgoszczy przez Krzysztofa Pacholskiego (klawisze) i Adama Łassa (wokal), znanych z Abraxas, Anyway, Assal & Zenn czy Q. Ananke współtworzą Karol Szolz (gitara), Bartek Styś (bas), Wiktor Wyka (perkusja). Po intensywnych próbach zespół przygotował materiał na pierwszą płytę, która została nagrana w drugiej połowie 2009 roku w Tom Horn Studio "Q". Masteringiem zajął się Jacek Gawłowski.

Stroną graficzną płyty zajęła się grupa Mindfield, odpowiedzialna między innymi za okładki płyt Votum.

Na płycie "Malachity" znalazło się 10 utworów:

1.Wstyd
2.Amidalla
3.Mayday
4.Perfumy
5.Prana
6.Asyż
7.Akasha
8.Latawce
9.Talisman
10.Mojra

"Malachity" to zaskakująca propozycja biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania muzyków, którzy tworzą Ananke. Stylistycznie tej płyty nie można jednoznacznie sklasyfikować, to atmosferyczny rock - można tu się doszukać mnóstwa inspiracji i klimatów. Zespól zaskakuje melodyjnymi,przejrzystymi w odbiorze kompozycjami, eterycznym klimatem, przyciąga muzyką i tekstem wszystkich, którzy stoją w obliczu nieuchronnego fatum...

W maju planowana jest premiera teledysku do utworu Mayday - trwają prace na planie zdjęciowym owianym tajemnicą...

fantom media

Tagi:
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.