Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Nosowska, Coma, Luxtorpeda, Voo Voo oraz Snowman w Jarocinie!

17 Kwietnia 2012

Z przyjemnością informujemy, że znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią w tym roku na Jarocin Festiwalu (20-22 lipca)! Będą to: Nosowska, Coma, Luxtorpeda, Voo Voo i Snowman!


Katarzyna Nosowska, wokalistka zespołu Hey, jednej z najpopularniejszych polskich grup rockowych, solowo nagrywa od 1996 roku. Wtedy to pod szyldem Nosowska ukazał się album "puk puk" z muzyką elektroniczną, mocno odbiegającą od dokonań jej rodzimej formacji. Zarówno publiczności, jak i krytykom, nowe wcielenie Nosowskiej zdecydowanie przypadło do gustu.

W kolejnych latach, równolegle z działalnością w Hey, Nosowskiej udało się wydać kolejne solowe płyty: "Milena" (1998), "Sushi" (2000) oraz wielokrotnie nagradzaną "UniSexBlues" (2007) i "Osiecka" (2008).

Na kolejny album solowy wokalistki trzeba było czekać trzy lata. Płyta "8" spełniła jednak wszystkie oczekiwania z nawiązką. Artystka postawiła na sprawdzonych współpracowników - autorem wszystkich piosenek jest Marcin Macuk, który razem z Marcinem Borsem jest również producentem płyty. Teksty oczywiście napisała sama Katarzyna.
W październiku i listopadzie 2011 roku projekt Nosowskiej można było zobaczyć na żywo w trasie klubowej. Latem Nosowska pojawi się w Jarocinie, by sprawdzić jak "8" brzmi na festiwalowej scenie!

Coma powstała w 1998 roku w Łodzi, z inicjatywy Dominika Witczaka (gitara) i Tomasza Stasiaka (perkusja). Pierwsze pięć lat działalności zespół poświęcił na komponowanie muzyki i próby sceniczne, by w końcu, po pewnych przetasowaniach w składzie i zmianie menadżera, w 2004 roku wydać debiutancką płytę. "Pierwsze wyjście z mroku" odbiło się sporym echem na polskiej scenie muzycznej, torując zespołowi drogę do pierwszej ligi. Po wydaniu kolejnych albumów, występach na największych polskich scenach i eksperymencie muzycznym z Orkiestrą Symfoników Gdańskich zespół powrócił z nowym, "Czerwonym albumem"!

Jak płyta sprawdza się na żywo, przed paroma tysiącami słuchaczy? Przekonacie się w Jarocinie!

Projekt Litzy - Luxtorpeda - po świetnie przyjętym debiucie i singlu "Autystyczny" wyrasta na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec - Hans. Po sukcesie debiutanckiej płyty "Luxtorpeda" i intensywnej trasie koncertowej zespół ogłosił, że nagrywa kolejny album - "Robaki" - który ukaże się 9 maja 2012. Piosenki z tej płyty zaprezentuje z pewnością w trakcie Festiwalu w Jarocinie!

W Jarocinie pojawi się także Voo Voo! Prowadzona przez Wojciecha Waglewskiego grupa jest bez wątpienia jednym z najważniejszych aktualnie działających składów na polskiej scenie. Voo Voo debiutowali albumem nazwanym tak jak zespół w roku 1986, zaś ich ostatni krążek, "Wszyscy muzycy to wojownicy", ukazał się w 2010 roku. Na swoim koncie muzycy Voo Voo mają już dziś niezliczoną ilość przebojów, pozostają również jednym z najbardziej inspirujących zespołów w Polsce, a muzyczna działalność i aktywność lidera - Wojciecha Waglewskiego - budzi ogromny podziw.

Snowman to poznańska grupa, która wydała niedawno krążek "The Best Is Yet To Come", promowany przez przebojowy singiel "Niezmiennie". Album spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem krytyków, którzy wróżą Snowmanowi niezwykłą karierę. Urokowi zespołu ulegli też słuchacze, dzięki czemu "Niezmiennie" zaistniało na niejednej liście przebojów.

Przypominamy, że trwa już tegoroczny konkurs Red Bull Tourbus Rytmy Młodych! Swoje zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza zawartego na stronie www.redbulltourbus.pl! Zapraszamy!

Karnety na Festiwal kosztują 125 zł do 30 czerwca oraz 135 zł od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 85 zł do 30 czerwca lipca oraz 95 zł od 1 lipca.

Dostępne w punktach w Poznaniu: Centrum Informacji Miejskiej, Carton Shop, Gazeta Cafe oraz Rock Long Luck, a także w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Sprzedaż internetowa za pośrednictwem www.ticketpro.pl oraz www.ebilet.pl

Szczegóły na www.jarocinfestiwal.pl!

Partner Festiwalu: Jarociński Ośrodek Kultury.

Zapraszamy!

Materiały prasowe - Festiwal w Jarocinie / Marcin Szyszka (www.marcinszyszka.com)

Tagi: jarocin 2012, nosowska,
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.