Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Rawa Blues Festival 2012 - zagra Robert Cray Band

28 Kwietnia 2012

Zgodnie z zapowiedziami dyrektora Festiwalu, Irka Dudka, na tegorocznej
Rawie pojawi się wyjątkowo mocny skład zespołów.


Zagrają: Robert Cray Band, Roomful of Blues, Eric Sardinas, Davina and The Vagabonds, The Reverend Peyton's Big Damn Band oraz Irek Dudek Big Band. To wszystko i więcej w sobotę 6 października w katowickim Spodku.

Robert Cray będzie główną gwiazdą 32. edycji Festiwalu. Amerykański gitarzysta i wokalista, pięciokrotny laureat nagrody Grammy, jest obecnie jednym z najbardziej uznanych muzyków bluesowych na świecie, ma swoje miejsce w Blues Hall Of Fame, panteonie sław honorującym osoby, które wniosły znaczący wkład w rozwój bluesa na świecie. Na Rawie wystąpi wraz ze swoim zespołem Robert Cray Band.

Roomful of Blues to ośmioosobowy bluesowo-swingujący big band z Rhode Island, którego początki sięgają lat 60. Pięciokrotnie nominowani do Grammy, dwukrotnie uhonorowani przez międzynarodową ankietę krytyków magazynu Down Beat w kategorii Najlepszy Zespół Bluesowy.

Eric Sardinas & Big Motor to amerykański gitarzysta blues-rockowy, który już raz porwał publiczność na Rawie w 2009. Uczucie musiało być wzajemne, ponieważ muzyk zrezygnował z koncertu w USA i rozpocznie wcześniej swoją europejską trasę koncertową właśnie w Katowicach.

Davina and The Vagabonds to zespół z Minneapolis z bardzo utalentowaną liderką, Daviną Sowers, wokalistką i pianistką. Zespół grający energetyczną i taneczną mieszankę bluesa, jazzu, roots i rocka.

The Reverend Peyton's Big Damn Band to trzyosobowy zespół z Indiany grający country bluesa. Nagrali siedem albumów, zostali wybrani najlepszym zespołem podczas Warped Tour 2010.

Irek Dudek Big Band to kompozytor, wokalista i harmonijkarz, a przede wszystkim bluesman o wielu wcieleniach zagra na Rawie wraz ze swoim Big Bandem.

W piątek, 20 kwietnia Rada Artystyczna festiwalu decydowała o składzie zespołów które zagrają na Rawie. Zgodnie z ich decyzją, na Festiwalu
zagrają również zespoły: Union of Blues, Dr. Blues & Soul Re Vision, Harmonijkowy Atak, Banda Band, Marek Makaron Motyka, Two Timer, Arek Zawiliński i Na Drodze, Heron Band, Bez Wat, Blue Band Blues, The Blues Experience oraz Around The Blues.

Irek Dudek i jego współpracownicy zapowiadają również reformę konkursu publiczności dla zespołów z małej sceny.

Bilety na tegoroczną Rawę będą dostępne w sieci sprzedaży Ticketpro od drugiej połowy maja.

Materiały prasowe - Rawa Blues Festival / Marcin Szyszka (www.marcinszyszka.com)

Tagi: robert cray
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.