Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


NORTH ATLANTIC OCILLATION - Fog Electric - premiera: 14.05.2012

3 Maja 2012

Nowy album szkockiego zespolu, który zadebiutowal w 2010r. znakomicie przyjeta plyta "Grappling Hooks". Obecnie NAO tworza: Sam Healy (spiew, gitara, bas, instr. klawiszowe, programowanie), Ben Martin (perkusja, syntezatory, programowanie), Bill Walsh (bas, spiew) i Chris Howard (bas, syntezatory).


Od początku tworzą muzykę pełną pięknych harmonii, glośnych gitar, ciężkiej perkusji i bardzo ciekawych efektów. Twierdza, że grają na swoich instrumentach w skomputeryzowanej fali dzwięków. Ich nastrojowe melodyjne utwory zwróciły uwagę samego Stevena Wilsona z Porcupine Tree, który zaprosil NAO na wspólną trasę wiosną 2010.

Nazwa grupy nawiązuje do zjawiska klimatycznego wywoływanego przez zmienne cisnienie atmosferyczne pomiedzy nizem znad Islandii i wyżem znad Azorów; to zderzenie gorąca i zimna. Wydaje się, że jest to idealna nazwa dla zespołu tak pełnego kontrastów, łączącego w swojej twórczosci ponadczasowy rock i najnowsze zdobycze techniki. W jego kompozycjach niespodzianki czaja sie za kazdym rogiem.

Nie inaczej jest w przypadku najnowszego albumu. Tytuł pochodzi z tekstu tytulowego utworu "Mirador" i wprowadza od razu burzliwy temat, który przewija się przez całość - w grzmiącej elektronice, delikatnych melodiach, tajemnicy i ukrytej głeboko duszy; swoje odbicie znalazł też w stylowej okładce.

Sam Healy tak opowiada o plycie: "To album opowiadajacy o watpliwosciach i stracie, ale kryje sie w nim równiez poczucie spokojnej rezygnacji, a nawet cien optymizmu. Jednym z jego glównych tematów jest poszukiwanie sensu w naukowym, post-religijnym swiecie. Nauka jest zdecydowanie pozytywna sila, ale po tym jak pokazala nam, ze tak naprawde istnieje tylko swiat realny, fizyczny i odarla doswiadczenia z aury tajemnicy, przez co staly sie jeszcze bardziej tajemnicze, pozostawila nas samym sobie i sami musimy stworzyc zaimprowizowany dramat, którym jest zycie bez zadnego boga".

Album nagral i razem z muzykami wyprodukowal Tony Doogan (Super Furry Animals, Mogwai, Teenage Fanclub, Belle& Sebastian.

1. Soft Coda 4:20
2. Chirality 4:04
3. Mirador 4:36
4. Empire Waste 5:45
5. Savage With Barometer 5:32
6. Interval 4:04
7. Expert With Altimeter 5:16
8. The Receiver 5:57
9. Downhill 3:54
10. (Theory Of Tides) 4:16

Płyta trafia do sprzedazy w Polsce dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński.

Materiały prasowe - Wydawnictwo ''Rock-Serwis'' Piotr Kosiński / Marcin Szyszka (www.marcinszyszka.com)

Tagi: north atlantic ocillation
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.