Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


TRIVIUM - już za tydzień w Polsce!

5 Czerwca 2012

Już w przyszłym tygodniu na jedynym koncercie w naszym kraju zagra główny przedstawiciel nowej fali amerykańskiego metalu - zespoł Trivium. Koncert Amerykanów będzie częścią europejskiej trasy promującej ostatni album "In waves".


Formacja wydała już 5 płyt studyjnych, a producentami ostatniego krążka są Colin Richardson, znany ze współpracy z Machine Head, Bullet For My Valentine, Slipknot czy Fear Factory oraz Martin "Ginge" Ford. Jako support wystąpi polska formacja Animations.

Koncert odbędzie się 13 czerwca w poznańskim klubie Eskulap. Bilety do nabycia m.in w sieci Ticketpro.pl, Ebilet.pl. Serdecznie Zapraszamy !

Trivium - 13.06 Eskulap/Poznań
support: Animations
start: 19.30
bilety: 85/95pln
do nabycia: CIM, Rock Long Luck, Carton Shop, Pwevents.pl, Bilety24.pl, Ebilet.pl, ticketpro.pl


Trivium - amerykańska grupa muzyczna wykonująca thrash metal, powstała w 2000 roku w Orlando na Florydzie. Zespół należy do nurtu New Wave of American Heavy Metal.
Formacja wydała pięć albumów studyjnych, m.in. Ascendancy (5/5 wg magazynu Kerrang!). Zespół wzoruje się na wykonawcach takich jak Testament, Death, Iron Maiden czy Metallica, a z kolei Kirk Hammett przyznał się do tego, że muzyka Trivium go inspiruje. Grupa słynie również z dużej ilości koncertów, Metal Hammer uznał zespół za najlepiej koncertujący w 2006 roku. Wytwórnią Trivium jest Roadrunner Records.
Muzykę zespołu cechują liczne partie solowe (pojawiają się w każdym utworze). Wokal występuje w postaci czystego śpiewu oraz screamu. Na Ascendancy dużo częściej mamy do czynienia z tym drugim. Odwrotnie jest zaś na The Crusade, gdzie Heafy rezygnuje w sporej mierze ze screamu na rzecz śpiewu. Wokal na tym albumie często bywa porównywany do głosu wokalisty Metalliki, Jamesa Hetfielda.

W sierpniu 2011 ukazał się piąty pełnometrażowy album grupy, pod tytułem "In Waves". "Wydaję mi się, że w końcu nagraliśmy taką płytę, jaką zawsze usiłowaliśmy nagra" - mówił Matt. Album jest mocny pod każdym względem, już nie tak eksperymentalny, jak The Crusade i wydaje się być bardziej spójny niż Shogun. Utwory są prostsze w odbiorze, nie tracąc mocy, jaką zespół prezentował na poprzednich płytach. Album promowany był przez utwory "Dusk Dismantled" i 'Built To Fall".

Podczas promowania pierwszego krążka grupa miała okazję zagrać z Machine Head, Iced Earth, Killswitch Engage i Fear Factory. Trivium koncertował w Polsce cztery razy: dwukrotnie w klubie Proxima w Warszawie oraz raz na Torwarze, jak również w klubie Progresja. Pierwszy odbył się 24 maja 2005 roku wraz z zespołami Still Remains i 3 Inches of Blood, drugi 13 maja 2007 roku, trzeci 9 czerwca 2009 roku - tym razem wraz z DevilDriverem supportowali formację Slipknot, czwarty raz 11 listopada 2011 przy supporcie zespołu Frontside. Obok Trivium wystąpili również Annihilator i Sanctity. Trivium uważane jest za jeden z najczęściej koncertujących zespołów. W 2006 roku zespół występował jako support przed Iron Maiden. Koncertował także z Children of Bodom.

Knock-Out Productions/ MaggieS

Tagi: trivium
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.