Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Iron Maiden - nowa płyta już w sierpniu

15 Czerwca 2010

Zespół Iron Maiden potwierdza datę premiery nowego, oczekiwanego przez fanów albumu o nazwie THE FINAL FRONTIER, która odbędzie się w poniedziałek, 16 sierpnia 2010r.


Wraz z ogłoszeniem o premierze zespół opublikował elementy opracowania graficznego albumu z ilustracjami Melvyna Granta, które można obejrzeć w witrynie internetowej www.ironmaiden.com. Fani zespołu odwiedzający tę witrynę będą również mogli pobrać BEZPŁATNIE jeden z utworów nowego albumu, zatytułowany "EL DORADO," w formacie MP3.

Jak wyjaśnia wokalista zespołu, Bruce Dickinson: "El Dorado to zapowiedź naszego nowego albumu studyjnego. Stwierdziliśmy, że skoro zamierzamy grać ten utwór na naszym tournee Final Frontier World Tour (z premierowym koncertem w Dallas, 9 czerwca - lista dat poniżej), powinniśmy udostępnić go publicznie, aby podziękować naszym fanom za wsparcie i umożliwić im wczucie się w klimat Final Frontier przed tournee i premierą albumu."

Zespół połączył siły ze znanym im producentem Kevinem "Jaskiniowcem" Shirleyem na początku 2010 r. Maideni nagrali album w Studio Compass Point w Nassau, po czym przenieśli się do Las Angeles w celu dokończenia nagrania i zmiksowania ścieżek. Studio Compass Point nie jest zespołowi obce - w tym miejscu nagrali również albumy Piece Of Mind ('83), Powerslave ('84) oraz Somewhere In Time ('86).

Bruce stwierdził, że "studio miało taki sam klimat, jak w dawnych czasach i pozostało dokładnie takie samo, jak w 1983r. Nic się tam nie zmieniło! Nadal jest ta sama popsuta okiennica w rogu, na podłodze ten sam dywan - wszystko pozostało identyczne. Na początku czuliśmy się wręcz nieswojo, ale dzięki tak znajomemu otoczeniu szybko się wyluzowaliśmy i myślę, że słychać to w naszej grze oraz ogólnym klimacie albumu."

The Final Frontier będzie piętnastym albumem studyjnym Maidenów od czasu premiery w kwietniu 1980 r. To niesamowity wynik - zespół nagrywał średnio jeden album co dwa lata przez 30 lat, sprzedając w tym okresie ponad 80 milionów albumów.

Pełna lista utworów zawartych na albumie (całkowita długość albumu: 76:35):

1. Satellite 15.....The Final Frontier 8:40
2. El Dorado 6:49
3. Mother Of Mercy 5:20
4. Coming Home 5:52
5. The Alchemist 4:29
6. Isle Of Avalon 9:06
7. Starblind 7:48
8. The Talisman 9:03
9. The Man Who Would Be King 8:28
10. When The Wild Wind Blows 10:59

Zespół rozpocznie tournee Final Frontier World Tour w dniu 9 czerwca w Dallas, a następnie zagra 25 koncertów w większych miastach Stanów Zjednoczonych i Kanady, a wysłucha ich ponad 350 000 fanów. Po zakończeniu tego tournee, zespół poleci do Europy, gdzie 30 lipca zagrają koncert w Dublinie, a następnie wystąpią na kilku wybranych festiwalach i stadionach, w tym w Transylwanii, kończąc trasę 21 sierpnia koncertem w hiszpańskiej Walencji.

Basista i jeden z założycieli zespołu, Steve Harris, powiedział: "Jesteśmy bardzo podekscytowani tą trasą. Sadzę, że fanom przypadnie do gustu show, który przygotowaliśmy całkowicie od nowa, a także mam nadzieję, że spodoba im się nasz debiut utworu "El Dorado" z naszego nowego albumu. Fani z Teksasu będą pierwszymi osobami na świecie, które usłyszą go na żywo, więc jesteśmy wielce ciekawi ich reakcji! Eddie zmienił dość mocno swój image na tę trasę, chyba nigdy nie widziałem go w tak niesamowitej odsłonie - ale nie mogę wdawać się w szczegóły, bo inaczej nie byłoby niespodzianki. Niemniej zaręczam, że Eddie Was przerazi!"

Tagi:
dodajdo

Komentarze

DX*

21:42, 15-06-2010 | zgłoś

Jakiś niemrawy jest ten kawałek udostępniony na stronie zespołu. Dickinson śpiewa tak jakby się Eddiego przestraszył. Mam złe przeczucia co do tej nowej płyty.

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.