Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Katatonia dwukrotnie w Polsce!

16 Lipca 2012

Agencja Go Ahead ma przyjemność zaprosić na dwa koncerty szwedzkiej grupy Katatonia, które odbędą się 17 listopada w warszawskiej Progresji i 18 listopada w krakowskim Kwadracie!


Katatonia to szwedzki zespół, znany jako jeden z pionierów doom metalu, razem z Thergothon, Winter, Anathema i Paradise Lost. Zespół, założony w roku 1987 pod nazwą Melancholium przez dwóch przyjaciół, Jonasa i Andersa, stał się jednym z pionierów gatunku doom metal. W 1991 roku formacja przyjęła nazwę Katatonia. Później muzycy zmienili nieco styl, głównie z powodu kłopotów zdrowotnych wokalisty, kierując się w kierunku metalu progresywnego i spokojnego rocka o dość depresyjnym wydźwięku. Ostatnie dwie płyty pokazały jednak, że Katatonia dalej jest głównie metalowym zespołem.


Nadchodząca trasa będzie promować najnowszy album zespołu, "Dead End Kings", który ukaże się 27 sierpnia. Będzie to już dziewiąty album Szwedów. Dzieło było nagrywane w Ghost Ward Studios i The City Of Glass, a za jego produkcję odpowiedzialni byli Anders Nyström i Jonas Renkse. Będzie to pierwszy longplay z nowymi muzykami: gitarzystą Perem Erikssonem i basistą Niklasem Sandinem.


Zapraszamy serdecznie!

Agencja Go Ahead/ MaggieS

Tagi: katatonia
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.