Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Nowa płyta ANANKE już dostępna w przedsprzedaży!

23 Sierpnia 2012

Zespół ANANKE przygotował drugi album zatytułowany "Shangri-La", który ukaże się 11 września.


Następca "Malachitów" został zarejestrowany w Jet Studio w Nowym Dworze, realizacją zajął się Maciej Feddek a masteringiem Jacek Gawłowski. Okładkę zaprojektował Michał Sokół.

Na płycie znajdzie się 10 premierowych utworów:

1 Obietnice
2 Sara
3 Luna
4 Gniew
5 Fatima
6 Shangri-La
7 Schizofrenicus
8 Nostalgia
9 Eden
10 Lustra


Nową płytę można juz przedpremierowo nabyć w oficjalnym sklepie internetowym zespołu: www.ananke.8merch.com

od września album dostępny będzie w szerszej ofercie dystrybucyjnej/dobrych sklepach muzycznych.

W sklepie internetowym zespołu dostępny jest również singiel w wersji cyfrowej zawierający dwa utwory: "Shangri-La" oraz "Obietnice". Pierwszej piosenki zapowiadającej nowy album, zatytułowanej "Obietnice", można posłuchać także pod tym adresem: www.soundcloud.com/anankeinfo/obietnice

Płyta Shangri-La została nagrana w składzie:

Adam Łassa - wokal
Krzysztof Pacholski - instrumenty klawiszowe
Michał Sokół - gitara elektryczna
Marcin Mak - perkusja

oraz gościnnie:

Wojciech Burghard - bas,Chapman Stick
Karol Oparka - gitara akustyczna/piezo.

Zdjęcia z sesji nagraniowej dostępne są tutaj:
www.ananke.info.pl/index.php/galeria-menu/20-sesja-nagraniowa-artyk

Wprowadzający w klimat płyty materiał video ze studia można zobaczyć pod adresem: www.youtube.com/user/Ananke2009

Tak zespół uzasadnia wybór tytułu nowego albumu:

"Tytuł płyty - Shangri-La - jest ucieczką do marzenia o miejscu, które niczym kraina wiecznej szczęśliwości oplata istnienie człowieka po sam kres. Czym byłoby życie bez wiary, że ludzie mogą gdzieś tak egzystować, bez strachu i przemocy, w poczuciu wolności? Brzmi jak utopia, ale dopóki nie przekroczymy granic naszego istnienia, dopóty nie poznamy całej prawdy o nim. Dlatego, najważniejszą intencją płyty jest ta wiara, że nasza wyobraźnia jest nieograniczona, a każdy jeden dzień odkrywa nową prawdę o nas samych. To wszystko odnajdziecie w tekstach Ananke, a cała reszta jest kontynuacją Waszych własnych poszukiwań".

Kilka słów wprowadzenia od Adama Łassa ( śpiew):
"Ananke to muzyka i teksty, które wzajemnie się wypełniają. Muzykę usłyszycie już wkrótce na płycie, a treść i słowa spłyną na Wasze dusze jak ukojenie w ciszy przed nieuchronną burzą... Każdy z utworów opowie o swojej historii z wyraźnym piętnem, jak lawa emocji, skryta przed bogatym wachlarzem dźwięków i nastrojów. Jak delikatne szepty w pełnej zwątpienia głowie... Na początku było słowo i zapewne na końcu również tak będzie, a my zamkniemy świat, wyrażając wszystko co potrafimy jedynie słowami... słowami-kluczami... Ufamy,iż na płycie i w książeczce do niej znajdziecie światło w tunelu, początek i źródło...ścieżkę, która poprowadzi Was do tego świata, naszego świata... Ananke".

Grupa powstała w Bydgoszczy w styczniu 2009r. z inicjatywy klawiszowca Krzysztofa Pacholskiego oraz wokalisty Adama Łassa . Już marcu tego samego roku ANANKE weszło do studia, aby zarejestrować pierwsze nagrania, a w grudniu zespół posiadał pełną wersję studyjną całego materiału na płytę ,która pod tytułem "Malachity" została wydana w kwietniu 2010r. W międzyczasie ANANKE zagrało kilka koncertów promujących materiał z pierwszej płyty. Album "Malachity" spotkał się z dobrym przyjęciem przez fanów - nowych, jak i tych śledzących poczynania muzyków zespołu jeszcze przed powstaniem Ananke; zebrał również wiele pozytywnych recenzji. "Malachity" zostały także wysoko ocenione przez słuchaczy radiowej Trójki w plebiscycie "Noc Muzycznych Pejzaży" na Ulubiony Album Roku 2010r.

Fantom Media/ Maggie

Tagi: ananke
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.