Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


NOUVELLE VAGUE - 17 listopada na koncercie w Polsce!

3 Października 2012

Nouvelle Vague - wyjątkowa francuska formacja założona przez dwóch doświadczonych producentów muzycznych - Marca Collina i Oliviera Libaux wystąpi 17 listopada w krakowskim Klubie Kwadrat.


Formacja nazwą nawiązuje do zjawiska nowej fali we francuskiej kinematografii w latach 60. Natomiast jej twórczość to covery punkowych i nowofalowych utworów z początków lat 80. zaaranżowane w stylu bossa-novy. Zespół ma wielu fanów w naszym kraju - występował w Polsce najpierw w 2009 roku, a wiosną 2011 zagrał na Francophonic Festival.

Pierwszy album Nouvelle Vague (2004), zatytułowany nazwą kolektywu, zawierał nowe wersje klasycznych utworów z nurtu New Wave, z repertuaru takich zespołów jak Joy Division, Dead Kennedys, The Clash i Depeche Mode. Wszystkie utwory utrzymane były w klimacie łagodnej bossa-novy z kobiecym wokalem. Kolejny album, zatytułowany ,,Bande ? Part" (2006), przyniósł następne covery, między innymi ,,Ever Fallen in Love?" Buzzcocks, ,,Blue Monday" New Order, ,,The Killing Moon" Echo and the Bunnymen i ,,Heart of Glass" Blondie. Piosenki znalazły uznanie wśród specjalistów od reklamy i kilka z nich zostało wykorzystanych w kampaniach w Wielkiej Brytanii i USA. W nagraniach albumu ,,Bande ? Part" Nouvelle Vague wsparły wokalistki, między innymi Mélanie Pain, Marina Celeste i Phoebe Killdeer. W listopadzie 2010 roku Nouvelle Vague ukazał się czwarty studyjny album "Couleurs Sur Paris". Jest to pierwszy album w całości zainspirowany muzyką francuską lat 70. i 80. Aktualnie zespół promuje nową EPkę, zatytułowaną "Nouvelle Vague" (źródło.www.lastfm.pl)

NOUVELLE VAGUE
Kraków - 17.11.2012 - Klub Kwadrat ul.Skarżyńskiego 1
Otwarcie bram 19:00 Start 20:00
Bilety przedsprzedaż 90zł w dniu koncertu 110zł

Bilety do nabycia:
BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Carton Shop, ul. Floriańska 36
Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Fantom Media/ Maggie

Tagi: nouvelle vague
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.