Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Przed Rawa Blues Festival: Robert Cray w BBC

3 Października 2012

Robert Cray gościł wczoraj w studio BBC One, zapowiadając swoją brytyjską trasę koncertową na marzec 2013. Polscy fani na szczęście nie muszą tak długo czekać - jego koncert już w najbliższą sobotę 6 października podczas Rawa Blues Festival w katowickim Spodku.Robert Cray zanim przyjedzie do Polski na koncert inaugurujący europejską trasę koncertową przebywa w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj rano gościł w studio BBC One. Dziennikarze porannego programu emitowanego w najpopularniejszej stacji telewizyjnej na Wyspach przedstawili Roberta Craya jako legendę i najmłodszego żyjącego członka Bluesowej Izby Sław, zdobywcę pięciu nagród Grammy i legendę bluesa, której płyty sprzedały się w liczbie ponad 12 milionów.

W trakcie audycji ogłoszono, że trasa koncertowa w Wielkiej Brytanii rozpocznie się w marcu 2013 i będzie obejmować 12 koncertów. Tymczasem najbliższy koncert Craya, inaugurujący pierwszą europejską trasę muzyka po premierze najnowszego albumu "Nothin' But Love", już w sobotę 6 października w katowickim Spodku.

Zgodnie z głosami krytyków, prezenterzy sugerują że po premierze nowego, 16 albumu niemal przesądzona jest kolejna nominacja do Grammy, na co Robert spokojnie zareagował "byłoby wspaniale, ale na razie +keep it cool+".

Robert Cray w trakcie rozmowy opowiada historię utworu "(Won't Be) Coming Home", do którego powstał najnowszy teledysk promujący ostatni album. Pojawił się również wątek tematyki społeczno-politycznej w bluesie oraz na ostatnich płytach artysty.

W wywiadzie Cray zdradza również, że jego żona pochodzi z Wielkiej Brytanii i że czują się na Wyspach jak w drugim domu. Powtórka wywiadu jest dostępna do obejrznia w serwisie internetowym BBC pod adresem: www.bbc.co.uk/programmes/p00z80mv.

32. edycja Rawa Blues Festival odbędzie się w sobotę, 6 października w katowickim Spodku. Główną gwiazdą wieczoru jest właśnie The Robert Cray Band. Oprócz niego podczas koncertu finałowego zagrają Eric Sardinas & Big Motor, Roomful of Blues, The Reverend Peyton's Big Damn Band, Davina & The Vagabonds oraz Irek Dudek Big Band. Po raz pierwszy w historii festiwalu, o tym który z zespołów zamiast zagrać na małej scenie otworzy koncert główny zdecydują internauci w drodze plebiscytu.W sumie przez 14 godzin na dwóch scenach zagra tego dnia 18 zespołów.

Szczegółowe informacje, a także wideoklipy i utwory gwiazd tegorocznej edycji festiwalu dostępne są w oficjalnym serwisie RawaBlues.com. Bilety do nabycia w sieci sprzedaży biletów Ticketpro w całej Polsce oraz przez system online zamawiania biletów Ticketpro.pl.

Rawa Blues Festival to jeden z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i najwiekszy na swiecie odbywajacy sie "in-door" (pod dachem). Festiwal otrzymał nagrodę Keeping The Blues Alive 2011, wyróżnienie mające na celu uhonorowanie osób i organizacji mającym istotny wpływ na propagowanie i promowanie muzyki bluesowej i jest przyznawane przez największe stowarzyszenie bluesowe na świecie, The Blues Foundation.

materiały prasowe Rawa Blues Festival/ Maggie

Tagi: robert cray, rawa blues festival
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.