Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Kultowy Marillion zagra we Wrocławiu!

11 Października 2012

Zespół Marillion wystąpi 27 listopada 2012 roku we Wrocławiu, w Hali Orbita, w ramach cyklu wROCKfest.pl.


Marillion - zespół legenda. Istnieje już ponad 30 lat. Wydali w tym czasie aż siedemnaście płyt. Ich wrocławski koncert jest wydarzeniem szczególnym. Starsi fani zespołu pamiętają zapewne występy Marillion w Gdańsku, Zabrzu i w Poznaniu w roku 1987. Były to jedne z najbardziej wyczekiwanych w Polsce wydarzeń muzycznych lat osiemdziesiątych i miały znaczący wpływ na ukierunkowanie ówczesnych rockowych fascynacji Polaków. We Wrocławiu, oprócz najsłynniejszych utworów Marillion, będzie można usłyszeć kawałki z ich ostatniej, siedemnastej już płyty.

Marillion jest jedną z niewielu kapel, które przez lata istnienia zachowały swój charakterystyczny styl i nie uległy pokusie przypodobania się jak najszerszej publice. To właśnie dzięki swej bezkompromisowości ich utwory są wciąż aktualne, przywoływane przez starsze pokolenia i jednocześnie atrakcyjne dla odbiorców młodszych. Co warte podkreślenia, inspiracje twórczością takich legend jak Pink Floyd czy Genesis nie zamieniły Marillion w naśladowców, ale dzięki świadomemu, twórczemu czerpaniu wzbogaciły ich własne brzmienie.

Pierwszym wokalistą kultowego zespołu był Fish. Jego charakterystyczny śpiew, często określany jako teatralny, od początku wzbudzał zainteresowanie. Fish nagrał z zespołem 4 płyty, w tym słynne Fugazi i Misplaced Childhood. Ostateczny skład grupy uformował się jednak w roku 1988, kiedy miejsce Fisha zajął charyzmatyczny Steve Hoghart. Wspólnie z pozostałymi członkami Steve na nowo określił brzmienie Marillion, jak poprzednio będące wyrazem antykomercyjnego nastawienia. Idąc na przekór modom, zespół stał się prekursorem rocka neo-progresywnego i zdobywał rzesze coraz to nowych fanów. To właśnie sprzeciw wobec mainstreamu i zaskakująco emocjonalne, melodyjne utwory stały się magnesem dla publiczności.

W 1999 roku Marillion założył własną wytwórnię płytową Intact. Zyskał w ten sposób wymarzoną przez każdego muzyka, pełną autonomię w procesie pisania i rejestrowania utworów. Na rezultaty osiągnięcia całkowitej swobody twórczej nie trzeba było długo czekać. Kolejne dwa single zespołu: Don't Hurt Yourself i You're Gone znalazły się na brytyjskiej liście Top 20.

Marillion od początku istnienia stawiał opór pojawiającym się i szybko znikającym modom, wypracowując własny styl i zdobywając tym samym szacunek publiczności. Zespół istnieje od ponad 30 lat, wciąż wydaje albumy i single, nieustannie koncertuje. Nowe rzesze fanów zdają się potwierdzać, że wysiłek włożony w odnalezienie i utrzymanie niepowtarzalnego brzmienia zdecydowanie się opłacił.

Więcej informacji na stronie wROCKfest.pl.

wROCKfest.pl prezentuje:

MARILLION

27.11.12 godz.20.00 Hala Orbita, ul. Wejherowska 34

miejsca stojące: 100 zł do 30.06, 120 zł
I miejsca siedzące: 140 zł -do 30.06 , 160 zł
II miejsca siedzące: 120 zł- do 30.06, 140 zł

Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach www.biletin.pl, www.ticketpro.pl i www.eventim.pl

boom!group/ Maggie

Tagi: marillion
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.