Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


VICTORIANS prezentuje debiutancki album "Revival"! Posłuchaj pierwszego utworu z płyty!

18 Października 2012

Pochodzący z Bielska-Białej zespół Victorians już 26 października zadebiutuje płytą zatytułowaną "Revival". Muzycy przygotowali 10 utworów z pogranicza muzyki symfonicznej, gotyckiej i metalowej.


Materiał na debiutancką płytę powstał przełomie czerwca i lipca w częstochowskim MP Studio, pod czujnym okiem (i uchem) Mariusza Piętki, który współpracował z takimi zespołami jak Sabaton, Pathfinder czy Cristal Viper. Zespół VICTORIANS zarejestrował 10 niepowtarzalnych kompozycji. Za sesję zdjęciową odpowiada Katarzyna Niwińska. Na stronie zespołu można znaleźć wszystkie zdjęcia z tej sesji - http://www.facebook.com/victorians.band/photos_stream, a pod tym linkiem krótki film dokumentujący pracę w studio - http://youtu.be/dTnJi_HtidM

Do promocji albumu wybrano singiel "In The End", który można odsłuchać w serwisie Soundcloud - http://soundcloud.com/utis-aristocrat/in-the-end.

"Revival" jest już przedpremierowo dostępny w iTunes - https://itunes.apple.com/us/album/revival/id567178111 natomiast 26 października do sprzedaży trafi fizyczne wydanie w formacie digipak.

Victorians to coś więcej niż muzyka, to również niepowtarzalny image! Sam zespół przyznaje, że jest to urzeczywistnienie fantazji, które drzemią w każdym z nas, choć nie w każdym te same, i najchętniej nosiliby się tak na co dzień. Victorians nie ukrywa swoich fascynacji kulturą artystyczna XIX wieku i jej spuścizną, co fani będą mogli odczuć podczas koncertów promujących debiutancką płytę - pierwszy z nich już w najbliższy piątek 19.10 w krakowskim klubie Kwadrat u boku JELONKA

http://pl-pl.facebook.com/events/180149602120602/permalink/185038851631677/
http://krakow.studentnews.pl/s/8/53030-Krakow-imprezy-koncerty-informacje/4007895-Jelonek-w-klubie-Kwadrat-Victorians-supportem.htm?c1=11535

Więcej informacji:
http://www.facebook.com/victorians.band
http://victorians.pl/

BIOGRAFIA:

VICTORIANS - Aristocrats' Symphony - zespół z Bielska-Białej, który powstał w 2010 roku. Skupił wokół siebie muzyków znanych z Noxiferis, Axis Mundi, Nemezys, Psyklon Trip. Na przełomie czerwca i lipca 2012 roku zespół zarejestrował materiał na swoją debiutancką płytę REVIVAL, która ukaże się jesienią tegoż roku. Victorians tworzy, a twórczość jego to nie tylko muzyka symfoniczno-metalowa z niepowtarzalnym wokalem Eydis, ale również strona wizualna - ważna jest synestezja - zmysły muszą zostać wciągnięte w wir doświadczenia!

Victorians to projekt inspirowany kulturą artystyczną XIX wieku oraz wszystkim, co z tego źródła wyrasta... Zresztą "Victorians" to bardzo specyficzny wyraz, gdyż nazywa głównie artystów tworzących w epoce wiktoriańskiej. W swoich muzycznych wędrówkach muzycy doszli do przekonania, że potrzebują zespołu, w którym mogliby urzeczywistnić świat fantazji, nie tylko muzycznych, ale również wizualnych i werbalnych. Tak narodził się VICTORIANS - Aristocrats' Symphony.

Sztuka może odmienić ludzkie życie i świat wokół nas, który w swoim pośpiechu ślizga się jedynie po powierzchniach prawdziwych wartości i jest jak wielki gorset, który trzeba rozciąć, aby znaleźć miejsce dla urzeczywistnienia swoich marzeń. Muzyka natomiast jest doskonałym medium, dzięki któremu Victorians opowiada swoją historię.

Fantom Media/ Maggie

Tagi: victorians
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.