Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Koncert Yeasayer w Warszawie! Nowa data, nowe miejsce!

20 Października 2012

14 grudnia 2012 to nowa data przełożonego z września koncertu grupy Yeasayer w Polsce. Występ odbędzie się w warszawskim klubie Basen.


Nowojorski zespół przyjedzie do Polski w ramach promocji swojego najnowszego albumu "Fragrant World". Pierwotnie koncert zaplanowany był na połowę września, ale z powodów rodzinnych cała trasa została przesunięta o kilka tygodni. Bilety zakupione na wrześniowy koncert zachowują ważność. Do sprzedaży trafiła już nowa pula biletów. Bilety w cenie 100 złotych można kupować na stronie www.ticketpro.pl

Trzeci album Yeasayer powstawał przez ostatni rok, a mistrzowie psychodelicznego popu określili go jako połączenie muzyki Davida Bowiego i Aaliyah. Wydany niecały miesiąc temu "Fragrant World" przyniósł 11 utworów, w tym dwa singlowe o iście radiowym przeznaczeniu: "Henrietta" i "Longevity", choć od razu trzeba nadmienić, że Yeasayer nadal eksperymentuje i szuka dla swojej muzyki nowych rozwiązań, jak choćby w "Regan's Skeleton", brzmiącym jak zaginione nagranie LCD Soundsystem z czasów debiutu.

"Utwory na "Fragrant World" są oszałamiająco nowoczesne, a jednocześnie nie wypierają się popowego rodowodu" napisał recenzent Under The Radar, BBC poleca album słowami: "Fragrant World" Yeasayera to cudowne miejsce, które warto poznać" , a opiniotwórczy Drowned In Sound dodaje: "To płyta pełna przygody i bogata w materiał, muzyczna próba przywołania przyszłości, która może nigdy nie nastąpić".

Yeasayer ma opinię świetnego zespołu koncertowego, nie tylko dzięki swojej muzyce, ale także dzięki oprawie scenicznej. Do Warszawy grupa przywiezie zupełnie nową scenografię, przygotowaną specjalnie na tę trasę przez The Creators Project. Ta wspólna inicjatywa firm Intel i Vice, zaproponowała Yeasayerowi współpracę z artystą software'owym, Caseyem Reasem. On stworzył trójkątne rzeźby przypominające z wyglądu kryształy, co pozwala na odbicie i załamanie światła w niespotykany sposób. Z kolei duet Aranda/Lasch opracował "lustrzane płótno", na którym wyświetlane będą teledyski autorstwa Yoshiego Sodeoki oraz wizualizacje zaprojektowane specjalnie przez Reasa i Aarona Meyersa. Całość nabrała dodatkowego charakteru, muzycy Yeasayera dostali oprogramowanie, dzięki któremu w czasie rzeczywistym będą mogli wpływać na to, co widzi publiczność.

Yeasayer
14 grudnia 2012
Warszawa, klub Basen (ul. Konopnicka 6)

Agencja Alter Art/ Maggie

Tagi: yeasayer
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.