Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


KING CRIMSON - Larks' Tongues In Aspic - premiera 29.10.2012!

26 Października 2012

Jeden z klasyków z repertuaru King Crimson powraca zremiksowany przez Stevena Wilsona z Porcupine Tree i założyciela grupy Roberta Frippa.


KING CRIMSON - "Larks' Tongues In Aspic"

edycje: 2CD, CD/DVD-A, Limited Edition 15 disc Box Set (!!!)
Premiera: 29.10.2010

Wydawnictwo ukazuje się na rynku w kilku wersjach:

2CD

Na CD1 zamieszczono nowy miks stereo oraz trzy nie publikowane dotąd alternatywne miksy przygotowane przez Wilsona. CD2 zawiera miks przygotowany z okazji 30. rocznicy premiery albumu oraz amerykańską reklamę radiową i przeniesioną z winylu promocyjną EP-kę nagrana dla amerykańskiego radia.

CD/DVD-A

Na CD zamieszczono nowy miks stereo oraz trzy nie publikowane dotąd alternatywne miksy przygotowane przez Wilsona.

DVD-A (kompatybilne z wszystkim odtwarzaczami DVD i DVD-Rom) zawiera miks 5.1 DTS i miksy High Resolution Stereo (24bit/48khz). Znalazł się tam też oryginalny miks albumu, nowy oraz wiele alternatywnych miksów przygotowanych przez Stevena Wilsona. To także ponad 30 minut rzadkich, nie publikowanych dotąd filmików z udziałem muzyków - coś na kształt Świętego Graala dla fanów i kolekcjonerów King Crimson.

Całość wydano jako digipak z książeczką, w której znalazło się wiele rzadkich zdjęć i materiałów archiwalnych.


Limited Edition Box Set: 13 CD + DVD-A + Blu-ray

Najbardziej oczekiwane wydawnictwo z serii od czasu ukazania się "In The Court Of The Crimson King" w 2009r. Znalazła się na nim każda - dosłownie każda! - nuta nagrana przez zespół w składzie: Robert Fripp - David Cross - John Wetton - Bill Bruford - Jamie Muir, zarówno w studiu, jak i podczas koncertów.

Całość w formacie 5.1 Surround Sound zmiksował z oryginalnych taśm studyjnych Steven Wilson z Porcupine Tree, a zaaprobował założyciel King Crimson Robert Fripp.

Na CD od 1-9 znalazły się nagrania live z bootlegów oraz występu z studiu filmowym.

Na CD od 10-13 zamieszczono nagrania studyjne, w tym nowy miks stereo, alternatywne wersje i miksy, oryginalny remaster przygotowany na 30. rocznicę premiery albumu oraz wiele dodatków, w tym pierwsze podejścia do każdego utworu z albumu.

DVD-A (kompatybilne z wszystkim odtwarzaczami DVD i DVD-Rom) zawiera miks 5.1 DTS i miksy High Resolution Stereo (24bit/48khz).
Znalazł się tam też oryginalny miks albumu, nowy oraz wiele alternatywnych miksów przygotowanych przez Stevena Wilsona.

To także ponad 30 minut rzadkich, nie publikowanych dotąd filmików z udziałem muzyków - coś na kształt Świętego Graala dla fanów i kolekcjonerów King Crimson.
Wydawnictwo opakowane w pudełko o wymiarach 29x29 cm zawiera też książeczkę, pamiątki i plakat z okładką albumu.

Po rozpadzie składu, który nagrał album "Islands" Robert Fripp postanowił skrzyknąć nowy zespół, by grać muzykę, którą od kilku miesięcy słyszał w głowie. Latem w 1972r. ogłoszono jego współpracę z Billem Brufordem, Johnem Wettonem, Jamiem Muirem i Davidem Crossem. Jednak dopiero we wrześniu po kilku próbach w pełnym składzie podjęto decyzję, by nazwać nową grupę King Crimson. W październiku zespół był już w Niemczech, gdzie występował w klubach i zarejestrował jeden koncert w studiu. W listopadzie i grudniu koncertował w Wielkiej Brytanii, zbierając pełne entuzjazmu recenzje krytyków. Wszyscy niecierpliwie czekali na album, który dorównałby debiutowi z 1969r.

Nawet według standardów King Crimson skład ten działał bardzo krótko, ale pozostawił po sobie muzyczne dziedzictwo, które przetrwało cztery dekady. Kwintet pomógł wybrać nowe ścieżki dla muzyki rockowej, inteligentną formę hard rocka, która nie była ani prog-rockiem, ani heavy metalem i kładła wielki nacisk na improwizację. Tę misję kontynuował czteroosobowy skład, potem trio, inspirując coraz to nowe pokolenia muzyków. "Larks' Tongues In Aspic" i koncerty poprzedzające wydanie albumu stały się jednym z najważniejszych etapów tej muzycznej podróży.


1. Larks' Tongues In Aspic (Part One)
2. Book Of Saturday
3. Exiles
4. Easy Money
5. The Talking Drum
6. Larks' Tongues In Aspic


Płyta trafia do dystrybucji w Polsce dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński: www.rockserwis.pl

Wydawnictwo Rock-Serwis/ Maggie

Tagi: king crimson
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.