Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Armia wyrusza w trasę koncertową!

15 Stycznia 2013

.


ARMIA rusza w trasę koncertową "Podróż na Wschód". Zespół występuje w rozszerzonym, siedmioosobowym składzie, a program koncertów oparty jest na utworach z najnowszej płyty. O tym bardzo udanym wydawnictwie możecie przeczytać TU (kliknij).


Poniżej przedstawiamy rozpiskę koncertów:

SO 2-2-2013 SZKLARSKA PORĘBA * JAZGOT
SO 2-3-2013 WROCŁAW * ŁYKEND
ND 3-3-2013 KATOWICE * MEGA CLUB
SO 9-3-2013 HALLE
ND 10-3-2013 DRESDEN
SO 16-3-2013 WARSZAWA * RADIO LUXEMBOURG
SO 6-4-2013 KALISZ * POD MUZAMI
ND 7-4-2013 ZIELONA GÓRA * 4 RÓŻE DLA LUCIENNE
SO 13-4-2013 GDYNIA * UCHO
ND 14-4-2013 TORUŃ * LIZARD KING
SO 20-4-2013 LEGNICA * SPIŻARNIA
ND 21-4-2013 SZCZECIN * SŁOWIANIN

Więcej informacji znajdziecie pod adresami:
www.armia.art.pl
www.facebook.com/armiaband
www.ultimathule.nor.pl

Miło nam także donieść, że RockMagazyn.pl jest jednym z patronów medialnych trasy.


Zespół ARMIA powstał w 1984 roku w wyniku twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego i Sławomira Gołaszewskiego, a na przestrzeni lat grupę współtworzyło wielu uznanych muzyków. Muzyka ARMII to synergia energetycznego rocka, folku, free jazzu i awangardy, zawierająca cytaty z muzyki klasycznej i ludowej. Waltornia definiuje unikalne brzmienie zespołu, a rockową sekcję rytmiczną uzupełniają dźwięki fortepianu, fletu, instrumentów smyczkowych, perkusyjnych i etnicznych, jak didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i Nowego Testamentu. Połączenie poetyckich tekstów z szerokim instrumentarium i nieskrępowaną ramami stylistycznymi ekspresyjną muzyką sprawiło, że ARMIA stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem. 10 albumów studyjnych zespołu zdobyło uznanie wśród słuchaczy i recenzentów, a niektóre z nich, jak "Legenda" czy "Triodante", zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej. Grupa znana jest z koncertów o niepowtarzalnej atmosferze, czego zapisem jest 5 wydawnictw live.

Armia / Tommy

Tagi: armia
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.