Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


"Tadeusz Nalepa, Breakout i Przyjaciele 60-te urodziny"

1 Lutego 2013

25 lutego nakładem Metal Mind Productions pojawi się płyta zatytułowana "Tadeusz Nalepa, Breakout i Przyjaciele 60-te urodziny".


10 lat temu wybitny, polski artysta Tadeusz Nalepa obchodził jubileusz swoich 60-tych urodzin oraz 40- lecie pracy artystycznej. W rzeszowskiej hali na Podpromiu, na jednej scenie spotkały się znakomitości polskiej sceny, między innymi: Stanisław Soyka, Mira Kubasińska, Grażyna Dramowicz i sam jubilat - Tadeusz Nalepa. Ten niezwykły koncert zatytułowany "Tadeusz Nalepa, Breakout i Przyjaciele 60-te urodziny" został wydany w formie DVD w 2006 roku, a 25 lutego tego roku pojawi się w sklepach w formie audio. Wspaniałe, wzruszające momentami wydawnictwo zawiera najbardziej znane, nieśmiertelne utwory artysty, nazywanego "ojcem polskiego bluesa". Miejsce koncertu nie było przypadkowe, bowiem w Rzeszowie muzyk spędził swoją młodość.

W dziesięciolecie tego wydarzenia Grażyna Dramowicz żona Tadusza Nalepy wspomina: "Pamiętam, że Tadeusz bardzo dużo pracy włożył w ten koncert, kosztowało go to dużo energii tym bardziej, że był pedantem i perfekcjonistą. Przygotowania były bardzo męczące, ale satysfakcja po wszystkim była ogromna. Tadeusz był po prostu szczęśliwy. Oczywiście, że podsumowując wydarzenie pojawiły się refleksje, jak to u perfekcjonistów, że zawsze coś można było zrobić lepiej, ale to jest normalne". Żona muzyka wspomina także, że Nalepa marzył, aby na tym koncercie zaśpiewał Czesław Niemen: "Pamiętam, że Tadeusz zadzwonił do Czesława i powiedział mu: 'Czesiu, bardzo by mi było miło, gdybyś zaśpiewał na moim jubileuszu', nawet nie prosił go o zaśpiewanie utworu ze swojego repertuaru, ale zaproponował mu 'Dom Wschodzącego Słońca' Animalsów. W odpowiedzi usłyszał: 'Słuchaj Tadeusz, ja już nie wrócę na estradę'. Pamiętam, że bardzo go to zaniepokoiło, bo nikt nie wiedział, że Czesław choruje. Dwa miesiące później Niemen zmarł". Płyta "60 - te urodziny" jest sentymentalną, muzyczną podróżą, w którą na prawdę warto się wybrać.


"Tadeusz Nalepa, Breakout i Przyjaciele 60-te urodziny" -lista utworów:

1. Zerwany film
2. Dlatego głupku jesteś sam
3. Modlitwa
4. Chcę przytulić Cię
5. Kiedy byłem małym chłopcem
6. Do kogo idziesz
7. Zapraszamy na korridę
8. Na drugim brzegu tęczy
9. Pomaluj moje sny
10. Pozwól mi być z Tobą tu
11. To niemożliwe
12. Ten o Tobie film
13. Oni zaraz przyjdą tu

Metal Mind Productions/ Maggie

Tagi: tadeusz nalepa, breakout
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.