Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


WARNER MUSIC POLAND - premiery!

10 Lutego 2013

Wśród lutowych nowości wydawniczych wytwórni Warner znajdziemy m.in. ciekawe zestawy z serii "Original Album Series" - R.E.M., Lou Reed, Yes...


PREMIERY 11.02.2013


FOALS - HOLY FIRE

Ekscytacja i szczęście - to Was czeka podczas obcowania z trzecim studyjnym krążkiem znakomitego liverpoolskiego kwintetu Foals, którego pierwsze dwa albumy pokryły się na Wyspach złotem. Czekają też na Was spore niespodzianki jeśli chodzi o brzmienie.

Nowe piosenki Foals rejestrowali w londyńskich studiach Assault And Battery w południowo-zachodnim Londynie, a za konsoletą siedziały dwie wybitne postacie świata producentów muzycznych - Mark "Flood" Ellis oraz Alan Moulder. Panowie mają na koncie współpracę z takimi artystami jak U2, Nick Cave, Smashing Pumpkins, PJ Harvey, Nine Inch Nails, Depeche Mode czy The Killers. Na pierwszego singla wybrana została dynamiczna piosenka "Inhaler", która w stacjach radiowych obecna jest od 5 listopada 2012. Sami muzycy Foals opisali utwór jako "elektryzujący, szamanistyczny, mogący oczyścić duszę i wskrzesić umarłych". Choć muzyka Foals na trzeciej płycie nie przypomina jednoznacznie dokonań NIN i Depeche Mode, to - jak zapewnia wokalista i gitarzysta Yannis Philippakis - zespół osiągnął na niej podobną podniosłość i zawarł ducha twórczości wymienionych dwóch wielkich formacji. I jest to niemałą zasługą współpracy właśnie z Floodem i Alanem Moulderem. Dzięki Floodowi i Moudlerowi niemała część "Holy Fire" została nagrana "na setk". Producentom udało się w ten sposób oddać niezwykły klimat sesji, w której trakcie Foals mieszali indie rocka, bluesa, folk, hip-hop, pop, stoner rocka, i jeszcze parę gatunków. Rezultat to 11 piosenek pełnych emocji, kontrastów, pasji i zaangażowania. "Holy Fire" to płyta dojrzała i niezwykle ambitna. Pokazująca, jak wiele twarzy może mieć rock niezależny.

PAT METHENY - THE ORCHESTRON PROJECT

Niewiele ponad pół roku oddechu dał swoim fanom fenomenalny jazzman Pat Metheny. Minęło trochę przeszło siedem miesięcy od albumu "Unity Band" z czerwca 2012, a genialny i niezwykle sympatyczny amerykański artysta uraczył nas kolejnym dziełem. Tym razem Pat przedstawia nam wyjątkowe dzieło koncertowe - "The Orchestrion Project". Na dwóch krążkach zapisano występ Metheny'ego, który odbył się w 2010 roku, pod koniec trasy koncertowej promującej album "Orchestrion", wydany na początku tegoż roku. Krążek wypełniło w sumie 13 kompozycji, w tym wszystkie pięć z zarejestrowanego przy pomocy gitary oraz popularnego w XIX wieku orkiestronu (rodzaj szafy grającej) wspomnianego albumu "Orchestrion", plus osiem utworów z innych wydawnictw artysty, wykonanych w Nowym Jorku, właśnie przy wykorzystaniu owego wyjątkowego instrumentu, sprzężonego z komputerem tak, że reagował na to, co Pat gra na gitarze. Powstało dzięki temu wrażenie obcowania ze szczególną orkiestrą, wykonującą kapitalne instrumentalne kompozycje. Zaznaczmy, że ta specjalna wersja orkiestronu sprzężonego z komputerem została przygotowana przez naukowców i inżynierów w bezpośredniej współpracy z Patem. Reakcje krytyków na "The Orchestrion Project" są wielce entuzjastyczne. "Metheny spotyka się z Boulezem" - napisał recenzent "Jazz Times". Z kolei krytyk z prestiżowego National Public Radio zauważył: "Nieważne, ile osób jest z nim na scenie. Metheny zawsze gra tak, jakby to był ostatni koncert w jego życiu. U niego każda nuta się liczy, łącznie tworzą emocje, którym nie sposób się nie poddać. Ma tak dużo zabawy grając, jak my słuchając".Trudno o lepsze podsumowanie zawartości "The Orchestrion Project". Fenomenalny artysta, przemiły człowiek, laureat 19 nagród Grammy, twórca wielu niezapomnianych płyt w rozmaitych konfiguracjach personalnych, tak bardzo lubiący występować dla polskiej publiczności, po raz nie wiadomo już który pokazał klasę arcymistrzowską.

TEGAN AND SARA - HEARTTHROB

Szósty studyjny krążek najsłynniejszego rodzeństwa w świecie muzyki alternatywnej, duetu Tegan And Sara, który tworzą pochodzące z Kanady, a od lat rezydujące w USA, siostry bliźniaczki Tegan i Sara Quin. Tym razem siostry więcej pracowały wspólnie. Choć mieszkają daleko od siebie (Los Angeles, Nowy Jork), ze swoimi partnerkami (Tegan i Sara nigdy nie ukrywały swego homoseksualizmu) spotykały się dość intensywnie, by komponować piosenki. Więcej też miały kontroli w studiach nagraniowych w Los Angeles, gdzie zarejestrowano kilkanaście utworów na "Heartthrob". Siostry zdecydowały się na współpracę z trzema renomowanymi producentami. Wspomogli je prawdziwi mistrzowie konsolety ?- Greg Kurstin (m.in. Red Hot Chili Peppers, Ke$ha, Nelly Furtado, Kelly Clarkson), Mike Elizondo (m.in. Alanis Morissette, Mastodon, Maroon 5) oraz Justin Meldal-Johnsen (m.in. Beck, Kid Rock, Charlotte Gainsbourg, Emmylou Harris). Choć są wyraźne różnice w brzmieniu, nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z płytą Tegan And Sara. Przede wszystkim ze względu na pełne pożądania, erotyzmu i tęsknoty teksty, a także piękne melodie, których nie powstydziliby się tytani popu.

PONDEROSA - POOL PARTY

Wyjątkowy klimat amerykańskiego południa, gęsty, przytłaczający, nasączony smakiem whisky i tradycyjnych przydrożnych barów. Plus kapitalne gitarowe riffy, lekko psychodeliczna atmosfera, świetne melodie oraz niemało wstawek typowych raczej dla współczesnego popu. Wszystkie te doznania zapewni Wam drugi krążek pochodzącej z Atlanty w stanie Georgia formacji Ponderosa. Głównymi postaciami grupy są gitarzyści Kalen Nash i Kris Sampson. Ten drugi ma za sobą doświadczenie pracy w studiu w roli inżyniera dźwięku. W tworzeniu piosenek oraz ich wyjątkowego brzmienia, pomagał ceniony producent Dave Fridmann (m.in. Flaming Lips, Mercury Rev, MGMT). To właśnie z jego inicjatywy liderzy Ponderosy zdecydowali się dodać do swojego southern rocka trochę nietypowych elementów. Dzięki temu powstała ciekawa, intrygująca całość, którą sami muzycy ochrzcili mianem southern indie.


TIM EASTON - BEFORE THE REVOLUTION (THE BEST OF 1998-2011)

Jeden z najbardziej cenionych amerykańskich songwriterów, pochodzący z Nashville Tim Easton, którego kariera trwa od początku lat 90. XX wieku, podsumowuje swój dotychczasowy dorobek. Na składance znalazło się 19 znakomitych piosenek, które artysta zarejestrował na siedmiu płytach wydanych w ciągu 13 lat. Miesza się w nich rock niezależny, folk, country oraz blues. Kompilacja to alternatywne granie na światowym poziomie i zarazem idealne wprowadzenie w twórczość Tima Eastona.


THE PLOT IN YOU - COULD YOU WATCH YOUR CHILDREN

Drugi krążek utalentowanych metalcore'owców z Ohio. I pierwszy, na którym swój talent prezentuje nowy nabytek zespołu, gitarzysta Derrick Sechrist. Niespełna 40 minut bezkompromisowej, pełnej emocji muzyki, z wszystkimi typowymi składnikami dla współczesnego metalcore'a. Album promują dwa numery - "Premeditated" oraz "Fiction Religion". Każdy kto lubi granie z kręgu The Devil Wears Prada będzie zachwycony.

R.E.M - ORIGINAL ALBUM SERIES

W 2011 roku zakończyła się wspaniała, trwająca ponad 30 lat kariera amerykańskiego zespołu R.E.M. Muzycy z Athens w stanie Georgia nagrali w jej trakcie 15 studyjnych albumów, sprzedali kilkadziesiąt milionów płyt i wylansowała niezapomniane przeboje, jak chociażby "Losing My Religion", "Drive", "The One I Love", "Imitation Of Life", "Shiny Happy People", "Man On The Moon", i wiele innych. Prezentowany pięciopłytowy zestaw z serii "Original Album Series" obejmuje ostatnich pięć studyjnych krążków R.E.M. Otwiera go wydany w 1998 roku "Up" z piękną piosenką "Lotus". Dalej mamy "Reveal" z 2001 roku, na którym obok wspomnianego już numeru "Imitation Of Life" znalazła się świetna kompozycja "All The Way To Reno (You're Gonna Be A Star)". Box uzupełniają krążki "Around The Sun" z 2004 roku, wydany cztery lata później "Accelerate" oraz zamykający studyjną dyskografię R.E.M "Collapse Into Now", zarejestrowany przez muzyków między innymi w słynnych berlińskich Hansa Studios. Wśród gości pojawia się dobra znajoma muzyków, Patti Smith, a także Eddie Vedder z Pearl Jam. Wspaniały zestaw, wspaniałego zespołu.

YES - ORIGINAL ALBUM SERIES

Malutki, ale bardzo esencjonalny fragment twórczości jednej z największych legend rocka progresywnego, grupy Yes. Do tego prezentujący ją zarówno w klasycznie progresywnej, jak i w nieco bardziej skomercjalizowanej odsłonie. Do boxu włożono spory fragment pierwszego okresu działalności Yes. Zestaw otwiera debiutancki krążek "Yes" z 1969 roku, nagrany jeszcze bez Steve'a Howe'a, na którym zespół zamieścił parę nie swoich kompozycji, w tym "Every Little Thing" The Beatles. Dwa lata później ukazała się trzecia w dorobku płyta "The Yes Album". W Yes od blisko dwóch lat był już w składzie Steve Howe. Wtedy grupa nagrywała już tylko swoje kompozycje, które miały typowy dla zespołu charakter. Na "The Yes Album" po raz ostatni pojawił się klawiszowiec Tony Kaye. Na następnym wydawnictwie, uznawanym za jedno z największych osiągnięć artystycznych Yes, "Fragile" z jesieni 1971 roku, zagrał już genialny Rick Wakeman. Płyta znalazła się w pierwszej 10. notowań na Wyspach i w USA. Pochodzą z niej klasyki Yes, choćby "Long Distance Runaround" i "Roundabout". Była to też pierwsza grupy ozdobiona charakterystyczną okładką Rogera Deana, który współpracuje z Yes do dziś. Za największe osiągnięcie zespołu fani rocka progresywnego uważają wydany w 1972 roku krążek "Close To The Edge". Suity, tytułowa oraz "And You And I", to dziś progresywny kanon. Album znalazł się w pierwszej piątce notował w ojczyźnie muzyków i w USA. Był też ostatnim, na którym zagrał genialny perkusista Bill Bruford (po kilkunastu latach wrócił na pewien czas do współpracy z muzykami). Box zamyka najbardziej komercyjne dzieło Yes, nie lubiany przez ortodoksyjnych fanów rocka progresywnego materiał "90125", wyprodukowany przez Trevora Horna z niezapomnianym hitem "Owner Of A Lonely Heart" (numer jeden na "Billboardzie"), nagrany bez Wakemana i Howe'a (z Kaye'em i Trevorem Rabinem).


LOU REED - ORIGINAL ALBUM SERIES

Synteza dorobku wielkiej legendy muzyki alternatywnej. Pięciopłytowy zestaw prezentuje dokonania Lou Reeda z lat 1989-2000. Na pierwszy ogień dostajemy rockowe, gitarowe arcydzieło z 1989 roku, czyli krążek "New York". Z nagranego z udziałem perkusistki Velvet Underground Maureen Tucker albumu pochodzi jeden z większych przebojów Reeda, "Dirty Blvd.". Warto wspomnieć, że w chórkach zaśpiewała legenda rock and rolla Dion DiMucci. Mniej więcej w tym okresie Lou pogodził się po latach waśni z Johnem Cale'em i twórcza siła Velvet Underground objawiła się na sygnowanym przez obu artystów albumie "Songs For Drella" z 1990 roku, dedykowanym Andy'emu Warholowi. Pełen pomysłów Reed już rok później uraczył fanów koncepcyjną płytą "Magic And Loss", zainspirowaną śmiercią dwóch bliskich przyjaciół. Na kolejną pozycję w dorobku Amerykanina trzeba było czekać cztery lata. W 1996 roku ukazał się "Set The Twilight Reeling". Udany materiał, na którym pojawiła się przyszła małżonka Reeda, Laurie Anderson. Piosenkę "Finish Line" Lou napisał w hołdzie przyjacielowi z Velvet Underground, gitarzyście Sterlingowi Morrisonowi, który zmarł rok wcześniej. Zestaw zamyka płyta "Ecstasy" z 2000 roku. Także z udziałem Laurie Anderson i także koncepcyjna, opowiadająca o małżeństwie i związkach. Choć to tylko fragment bogatej kariery Lou Reeda zdecydowanie warto się zaopatrzyć w box, bo jest na nim mnóstwo kapitalnej muzyki.

RATT - ORIGINAL ALBUM SERIES

Tak zwana scena Sunset Strip narodziła się w początkach lat 80. XX wieku w Los Angeles, przy ulicy Sunset Strip właśnie. Jej najwybitniejsi przedstawiciele to oczywiście Mötley Crüe. Dzielnie im sekundowali w melodyjnym hard rocku i ekscesach inni mistrzowe gatunku, a prywatnie przyjaciele, Ratt właśnie. Istniejąca do dziś, w nieco zmienionym składzie, kapela, osiągnęła w ciągu pierwszych kilkunastu lat istnienia ogromny sukces mierzony w multiplatynowych albumach, piosenkach na listach przebojów i wysokich rotacjach, wyprzedanych koncertach w wielkich halach. Prezentowany pięciopłytowy zestaw płyt Ratt obejmuje czasy, gdy kwintet był na szczycie. A wszedł na niego już pierwszym krążkiem "Out Of The Cellar" z 1984 roku, potrójnie platynowym w USA, z hitem "Round And Round". Równie dobrze radził sobie wydany rok później album "Invasion Of Your Privacy". Z niego pochodzą kolejne przeboje Ratt - "You're In Love", "Lay It Down" i "What You Give Is What You Get". Aż tylu nie było na następnym wydawnictwie, "Dancin' Undercover" z 1986 roku, ale i tak pokryło się ono w USA platyną. Taki sam status osiągnęła płyta "Reach For The Sky" z 1988 roku, ale przyniosła spory przebój "I Want A Woman". Zwieńczeniem okresu triumfów składu: Stephen Pearcy, Warren DeMartini, Robbin Crosby, Juan Croucier i Bobby Blotzer, jest krążek "Detonator" z 1990 roku. Jako, że popularność melodyjnego hard rocka zaczęła spadać, sprzedaż zatrzymała się w USA na złotym statusie. Ale z płyty pochodzi kilka przebojów Ratt - "Shame Shame Shame", "Lovin' You's A Dirty Job" oraz "Givin' Yourself Away". Wśród gości znalazł się Jon Bon Jovi.

10.000 MANIACS - ORIGINAL ALBUM SERIES

Amerykański zespół 10,000 Maniacs istnieje od ponad 30 lat, a najwspanialsze chwile przeżywał na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Dzięki prezentowanemu zestawowi można przeżyć je ponownie. W pięciopłytowym boxie znalazły się bowiem najlepsze krążki grupy. Gdy pięknym głosem i niezwykłym talentem kompozytorskim czarowała Natalie Merchant, a wspomagał ją gitarzysta Robert Buck (zmarły w 2000 roku). W boxie są płyty z lat 1985- 1993. Cztery studyjne i jedną koncertową. Na początek mamy "The Wishing Chair" z 1985 roku, który bardzo podobał się na Wyspach. Następnie wydany dwa lata później "In My Tribe" z udanym coverem "Peace Train" Cata Stevensa. Wśród gości znalazł się tu Michael Stipe z R.E.M. Po kolejnych dwóch latach pojawiła się płyta "Blind Man's Tribe", która znalazła się w pierwszej 15. "Billboardu". "Our Time In Eden" z 1992 roku (gościnnie wybitny saksofonista Maceo Parker) radziła sobie nieco gorzej komercyjnie, lecz to się miało zmienić już za kilka miesięcy. Koncertowy krążek "MTV Unplugged" z 1993 roku z kapitalnym coverem "Because The Night" napisanym przez Bruce'a Springsteena, a wylansowanym przez Patti Smith, okazał się największym sukcesem komercyjnym 10,000 Maniacs, kilkakrotnie pokrywając się w USA platyną. Warto sobie przypomnieć ten inteligentny, wyrafinowany pop rock Amerykanów.

SUGAR RAY - ORIGINAL ALBUM SERIES

W cyklu "Original Album Series" coś dla miłośników klasowego amerykańskiego rocka, funky, metalu z domieszką popu. Podsumowanie pierwszych 18-lat działalności kalifornijskiej formacji Sugar Ray, odpowiedzialnej za wiele hitów, z których niemała część wylądowała następnie na ścieżkach dźwiękowych licznych popularnych filmów. Pięciopłytowy zestaw otwiera debiutancki, wydany w 1995 roku, wyprodukowany przez znanego z House Of Pain i Limp Bizkit DJ-a Lethala krążek "Lemonade And Brownies". Przebojów nie przyniósł, recenzje miał takie sobie, ale zwracał uwagę okładką, na której widniała w prowokującej pozie i w stroju Ewy aktorka Nicole Eggert. Dwa lata po debiucie Sugar Ray już się powiodło. Album "Floored" dwa razy pokrył się w USA platyną i przyniósł pierwszy wielki przebój "Fly". Dobra passa trwała za sprawą pochodzącego z 1999 roku krążka "14:59". Stał się potrójnie platynowy w USA, zaś lista hitów Sugar Ray powiększyła się o "Every Morning", "Falls Apart", "Someday". Kryzys na rynku muzycznym na początku XXI wieku sprawił, że wydany w 2001 roku album "Sugar Ray" pokrył się tylko złotem. Ale właśnie na nim znalazła się jedna z najwspanialszych piosenek grupy, "When It's Over". Kilka innych trafiło na soundtracki filmów "Scooby-Doo" oraz "Straszny film 2". Ostatnia pozycja w boxie to "In The Pursuit Of Leisure" z 2003 roku. Inna w porównaniu do poprzedniczek, lżejsza, bardziej rockowa. Wśród gości znalazł się między innymi Shaggy. Największą popularnością z płyty cieszył się cover Joe Jacksona "Is She Really Going Out With Him?".

BLACK OAK ARKANSAS - ORIGINAL ALBUM SERIES

Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli southern rocka - pierwszych pięć albumów jednej z największych legend gatunku, działającej od 1965 roku!, grupy Black Oak Arkansas. W zespole wciąż są charyzmatyczny wokalista i gitarzysta James L. Jim "Dandy" Mangrum oraz także zajmujący się śpiewaniem i graniem na gitarze Rickie Lee "Ricochet" Reynolds. Przez kilka lat w zespole bębnił jeden z najbardziej dziś cenionych rockowych perkusistów świata Tommy Aldridge. Do zgrabnego kartonowego rękawka włożono zremasterowane krążki "Black Oak Arkansas" z 1971 roku, o rok młodszy "Keep The Faith", "If An Angel Come To See You You Would You Make Her Feel At Home?", największy sukces komercyjny grupy, wyprodukowany przez Toma Dowda (m.in. Lynyrd Skynyrd, Eric Clapton) "High On The Hog" z 1973 roku z singlowym evergreenem "Jim Dandy" oraz wydany rok później album "Street Party". Wspaniała lekcja z historii southern rocka.

GILBERTO GIL - ORIGINAL ALBUM SERIES

Wielka postać muzyki brazylijskiej w pigułce, żeby nie napisać pigułeczce. Gilberto Gil wydał bowiem blisko 100 płyt w swojej wspaniałej karierze muzycznej, skutecznie dzieląc ją z byciem aktywistą ekologicznym, a nawet ministrem kultury Brazylii!Prezentowany box to wybór pięciu krążków Gilberto Gila. Wszechstronnego muzyka i kompozytora, który swobodnie czuje się w rocku, reaggae, sambie, bossa novie, popie, muzyce afrykańskiej. Zestaw otwiera album "Realce" z 1979 roku. Silnie zainspirowany porywającym disco, pełen radości, wynikającej w niemałej mierze z końca dyktatury w Brazylii. Na krążku znalazła się między innymi cudowna interpretacja "No Woman, No Cry", którą spopularyzował Bob Marley. Z kolei na albumie "Raca Humana" z 1984 roku mamy tylko lirycznie śpiewającego i grającego na gitarze Gila. O dziewięć lat starszą jest kolejna pozycja w boxie, "Refazenda". Wydany w 1975 roku krążek pełen jest miłego dla ucha przestrzennego popu, w którym słychać łagodne smyczki, akordeon, flet, instrument dęte. Do listy hitów Gila można było dopisać z tego albumu numery "Jeca Total", "E, Povo, E" oraz "Tenho Sede". Dwa lata po "Refazenda" ukazała się płyta "Rafavela". Wysoko cenione wydawnictwo z 1977 roku było silniej inspirowane muzyką afrykańską, pełną ciekawych, energetycznych rytmów. Gil zamieścił na tym albumie cover Toma Jobima "Samba do Aviao". Ostatni krążek w boxie to "Kaya N'Gan Daya" z 2002 roku. Nominowany do Latin Grammy materiał jest hołdem Gilberto Gila dla Boba Marleya. Brazylijczyk zinterpretował kilkanaście piosenek legendy reggae, a do gościnnego udziału zaprosił wdowę po Bobie, Ritę, a także muzyków The Wailers. Całość nagrano w stolicy Jamajki, Kingston.

MILTON NASCIMENTO - ORIGINAL ALBUM SERIES

Esencja z kilkunastu lat kariery jednej z największych postaci muzyki popularnej z Brazylii, tak zwanej MPB, czyli hybrydy popu i bossa novy, zwanej też post bossa novą. W boxie z cyklu "Original Album Series" zamieszczono pięć krążków wokalisty i gitarzysty Miltona Nascimento wydanych między 1993 a 2003 rokiem. Zestaw otwiera arcydzieło "Nascimento" z 1997 roku, za które Brazylijczyk dostał nagrodę Grammy w kategorii "World Music". Wcześniej pojawiły się krążki - nominowany do Grammy "Angelus" (1993), pełen różnych wpływów (jazz, muzyka etniczna, rock, pop, R&B, muzyka klasyczna), i "Amigo" (1996). Na szczególną uwagę zasługują dwie kolejne pozycje - "Piet" (2003) oraz "Tambores De Minas" (1998). Pierwsza to hołd Miltona dla przybranej matki, materiał pełen emocji, słyszanych zwłaszcza w głosie artysty. Gościnnie pojawiły się tu dwie wielkie gwiazdy jazzu - Herbie Hancock i Pat Metheny. Brazylijczyk zinterpretował nawet "Cantaloupe Island" pierwszego z wymienionych. Z kolei "Tambores De Minas" to Milton Nascimento w wersji live. Porywający, doprowadzający publiczność niemalże do transu i entuzjastycznych reakcji. Na krążku Milton umieścił znakomitą wersję "Ghost Riders In The Sky" Johnny'ego Casha. Ceniący muzykę z Ameryki Południowej z całą pewnością powinni mieć na półce coś Miltona Nascimento. Nadarza się świetna okazja, aby zaopatrzyć się w aż pięć znakomitych zremasterowanych krążków artysty.


LED ZEPPELIN - CELEBRATION DAY (VINYL)

Wydanie niezapomnianego koncertu "Celebration Day" na vinylu!

10 grudnia 2007 roku. John Paul Jones, Jimmy Page, Robert Plant i zastępujący za perkusją swojego legendarnego ojca Johna, Jason Bonham, dali porywający koncert w O2 Arena w Londynie jako główna gwiazda koncertu ku pamięci drogiego przyjaciela i założyciela Atlantic Records, Ahmeta Erteguna. Led Zeppelin fantastycznie wykonali 16 swoich najsłynniejszych kompozycji, z których każda to dziś muzyczny evergreen. Występ, który na żywo chciało podziwiać przeszło 20 mln fanów rocka (ostatecznie szczęścia tego dostąpiło tylko 18 tys.), trwał ponad dwie godziny. Kapitalnie zabrzmiały nieśmiertelne "Stairway To Heaven", "Good Times, Bad Times", przejmująca smutkiem piosenka "No Quarter ", jedna z najgenialniejszych ballad w historii muzyki - "Since I've Been Loving You", epicki "Kashmir", a całość zakończył "Rock And Roll". "Było to coś wyjątkowego i spektakularnego" - wspominał Robert Plant. "Wspaniale się bawiłem". Teraz miliony tych, którym nie było dane być w O2 Arena, mają okazję przeżywać to, co legendarny wokalista Led Zeppelin.

GREEN DAY - ?TRE! (VINYL)

Ostatnia część trylogii mistrzów pop punka tym razem na vinylu. "?Tré!" to znakomite podsumowanie tego wyjątkowego muzycznego przedsięwzięcia, różniące się od dwóch wcześniejszych krążków.

Billie Joe Armstrong tak opisał 12 piosenek, które składają się na album "?Tré!": "Trzeci krążek jest bardziej refleksyjny od dwóch poprzednich. To coś, jak muzyka stworzona na kacu. W pewnym stopniu jest to też epicka płyta. Nigdy nie zaczynaliśmy albumu od ballady, a na tym tak właśnie jest".


MY CHEMICAL ROMANCE - NUMBER FIVE (VINYL)

Królowie emo przypominają na raty sesję nagraniową sprzed kilku lat, która ułoży się w całość pod tytułem "Conventional Weapons". Wydawanie kompilacji singli podzielono na pięć etapów, począwszy od października 2012. W każdym z nich pojawią się dwie piosenki, które kapela z New Jersey napisała i nagrała jeszcze przed sesją nagraniową albumu "Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys" z 2010 roku. Kawałki MCR wydane będą na winylowych 7-calowych płytkach oraz w formie plików cyfrowych. Na piątym i ostatnim z zapowiadanych singli znalazły się piosenki "Surrender The Night" i "Burn Bright".

Warner Music Poland/ Maggie

Tagi: warner music poland
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.