Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Wielki powrót ELVIS DELUXE!

19 Lutego 2013

Pionierzy polskiej sceny stoner rockowej, ELVIS DELUXE powracają w wielkim stylu pod skrzydłami Metal Mind Productions!


Formacja, która w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności, podpisała właśnie kontrakt z Metal Mind Productions, czego efektem będzie nowy krążek grupy, którego premiera zaplanowana jest na 8 kwietnia. "The Story So Far", bo taki tytuł nosić będzie najnowsze, trzecie już dziecko stoner rockowców, zawierać będzie nie tylko utwory, które stanowią esencję stylu grupy, ale także udowodni, że Elvis Deluxe, jak na prawdziwego króla przystało, potrafi także zaskoczyć nowym, świeżym brzmieniem i oryginalnymi pomysłami. Na nowym albumie znajdzie się osiem kompozycji, trzy starsze, niepublikowane wcześniej utwory przeniosą słuchacza o 10 lat wstecz, a pięć nowych ukaże nowe, nieco odmienne oblicze Elvisa. Niektóre kompozycje narastają od zupełnej ciszy do ciężkiego hałasu, w innych wykorzystano możliwości, jakie daje przygoda z nagraniem na żywo, ale nie brakuje też zwartych piosenek.

Sam zespół tak mówi o tej płycie: "Ważne jest dla nas nie tylko, jak piosenki powstają, ale również jak są nagrywane. Na pewno pod względem sposobu komponowania nie odbiegamy od średniej krajowej - ktoś przynosi na próbę riff lub dwa i potem wspólnie robimy z tego spójną całość z wokalem, aranżacją itd. Natomiast sposób, w jaki nagrywaliśmy to dla nas nowa historia. Po pierwsze, inaczej, niż w przypadku poprzednich płyt nie rejestrowaliśmy tych kawałków w Warszawie. Dzięki uprzejmości naszego kolegi Grina mieliśmy możliwość pracować w bardzo fajnym Maq Studio w Wojkowicach. Oznaczało to całkowite odcięcie się od świata zewnętrznego, którego doświadczaliśmy w zasadzie tylko w formie pobliskiego supermarketu. Po drugie, nagrywaliśmy na żywo, co dało nam nieosiągalne wcześniej możliwości improwizacji i wpłynęło na ogólnie swobodny klimat całości. Czyli jest jeszcze bardziej leniwie, niż na 'Lazy' i chwilami bardziej eksperymentalnie, niż na "Favourite State of Mind'. Znajdziecie tu utwory powoli rozwijające się od minimalistycznych dźwięków do potężnego hałasu, ale i takie, które od razu uderzają z pełną siłą. Długie improwizacje i zwięzłe piosenki. A do tego trzy niepublikowane wcześniej na żadnym oficjalnym wydawnictwie kawałki z czasów pierwszych prób i koncertów Elvisa i płyty "Lazy'".

Elvis Deluxe to projekt czterech grających ,,od zawsze" przyjaciół chcących dać upust zamiłowaniu do inspirowanego latami '60 stoner rocka. Po kilku latach koncertowania Elvis nagrał i wydał bardzo dobrze przyjęty album "Lazy" (2007), a następnie "Favourite State of Mind" (2011), za który zebrał równie pochlebne recenzje. Potem przyszedł czas zmiany gitarzysty, a następnie latem 2012 roku zespół zarejestrował najnowszy album "The Story So Far". Grupa obecnie działa w składzie:

Wojciech "Ziemba" Ziemba - gitara basowa, wokal
Mikołaj "Miko" Malanowski - perkusja
Tomasz "Bolek" Sierajewski - gitara
Wojciech "Bert Trust" Trusewicz - gitara

Metal Mind Productions/ Maggie

Tagi: elvis deluxe
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.