Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


IMAGINE DRAGONS - dziś premiera!

19 Lutego 2013

Dziś polska premiera debiutanckiej płyty Imagine Dragons - "Night Visions"!


Imagine Dragons to amerykańska kapela rockowa, która powstała w Las Vegas w 2008 roku. Mają na koncie kilka EP, kontrakt z Interscope Records i dobrze rokującą karierę prowadzoną z niezwykłą konsekwencją. Ich utwory zdobyły dużą popularność m.in. za sprawą seriali "Gossip Girl" i "Glee".

Ukoronowaniem pasma nieprzerwanych sukcesów jest wydanie debiutanckiego albumu "Night Visions", który od razu trafił na #1 sprzedaży iTunesa i #2 Billboard 200. Znalazło się na nim jedenaście utworów, a promujący go singiel "It's Time" uplasował się w czołówce Billboard Rock Charts i zdobył nominację do MTV Video Music Award. W ramach promocji płyty, Imagine Dragons wyruszą w trasę koncertową obejmującą Europę i USA.

Teledysk "Radioactive": https://www.youtube.com/watch?v=ktvTqknDobU
Teledysk "It's Time": https://www.youtube.com/watch?v=sENM2wA_FTg

W świecie, w którym każdy nastolatek z kamerką internetową może zostać gwiazdą rocka (a potem przebrzmiałą sławą w kilka miesięcy), Imagine Dragons reprezentują sobą orzeźwiający powrót do wypróbowanych tradycji wielkiego rock'n'rolla. Nauczyli się, jak być zespołem na dawnych zasadach - pisząc świetne piosenki i grając je na żywo przed coraz większą publicznością. Ale ich sekretną bronią jest coś, co straciliśmy w naszej ekshibicjonistycznej, postinternetowej kulturze muzycznej - TAJEMNICA. "Nazwa zespołu to anagram", mówi gitarzysta zespołu, Wayne Sermon. "Mieliśmy na myśli pewną frazę, ale nie chcieliśmy tak nazwać zespołu, więc przestawiliśmy litery i wyszło nam Imagine Dragons. Nawet własnym matkom nie powiedzieliśmy, co to było za zdanie. Jako artysta tak wiele z siebie wystawiasz na widok publiczny, że dobrze jest zachować trochę w tajemnicy."

Wydając "Night Visions", Imagine Dragons w końcu mają szansę pokazać światu, jak brzmi MAGIA. Zaczynają od wyrazistego manifestu w "Radioactive", który miesza pulsujący podkład z delikatnymi akustycznymi gitarami, a w warstwie tekstowej opowiada o stawianiu czoła apokalipsie. "Chcemy, żeby ludzie posłuchali tej piosenki i poczuli się wzmocnieni"- wyjaśnia Reynolds, w zespole odpowiedzialny za partie wokalne i... perkusyjne. Tymczasem delikatność takich piosenek jak "Demons" równoważy rozmach albumu z poczuciem ludzkiej intymności. "Tytuł płyty powstał bardzo organicznie", mówi Reynolds, przypominając sobie ogólny temat albumu. "Siedzieliśmy w pokoju i wypisywaliśmy, co znaczy dla nas zespół i ta płyta. Wszyscy zmagamy się z własnymi demonami i lękami, ale nic nie uspokaja umysłu tak, jak twórczość. Wiele z piosenek na albumie zostało napisanych późno w nocy, a wiele tematów zaczerpnąłem z moich snów czy nawet koszmarów. Więc kiedy pojawił się tytuł "Night Visions", pasował doskonale. Mamy nadzieję, że zainspiruje on słuchaczy do tworzenia i nie poddawania się w swoich własnych zmaganiach."

NIGHT VISIONS - tracklista"

1. Radioactive
2. Tiptoe
3. It's time
4. Demons
5. On top of the World
6. Amsterdam
7. Hear Me
8. Every Night
9. Bleeding Out
10. Underdog
11. Nothing left to say

Magic Records/ Maggie

Tagi: imagine dragons
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.