Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


ARENA - DVD "Rapture" od dziś w sprzedaży!

11 Marca 2013

"Rapture" jest zapisem koncertu, jaki odbył się w katowickim Teatrze Śląskim, w ramach trasy promującej ich nowy album "The Seventh Degree of Separation".


Zespół zagrał najnowsze nagrania (The Great Escape, The Seventh Degree Of Separation, Rapture, One Last Au Renoir, The Ghost Walks, What If?, Burning Down) ale nie zabrakło również wybranych utworów z całej dotychczasowej dyskografii (np. The Visitor, Solomon, Crying For Help VII, Ascension). Wydanie zostało wzbogacone o dodatki w postaci wywiadu z Mickiem Pointerem i Clivem Nolanem oraz materiał "Live in Warsaw 2011".

Arena - "Rapture"

1. The Great Escape
2. Crack in the Ice
3. Don't Forget to Breathe
4. City of Lanterns
5. What If?
6. One Last Au Revoir
7. Burning Down
8. Serenity
9. Valley of the Kings
10. Crying for Help IV
11. The Eyes of Lara Moon
12. Ghost in the Firewall
13. Rapture
14. The Ghost Walks
15. Bedlam Fayre
16. The Tinder Box
17. The Visitor
18. Solomon
19. Crying for Help VII
20. Ascension

Bonus video:

Wywiad z Mickiem Pointerem i Clivem Nolanem
Live in Warsaw, 2011

Dodatki:

Galeria zdjęć
Dyskografia
Tapety na pulpit

Album "The Seventh Degree of Separation" otworzył nowy rozdział w historii zespołu dowodzonego od 1995 roku przez dwóch uznanych muzyków - Clive'a Nolana (Pendragon, Caamora, Shadowland) i Mick'a Pointer'a (ex-Marillion). Nowy materiał powstał bowiem przy udziale nowego wokalisty, Paula Manzi (Oliver Wakeman Band), a także basisty Johna Jowitta, który powrócił do składu Areny po kilkuletniej przerwie oraz gitarzysty Johna Mitchella.

Arena to zespół należący do legend rocka progresywnego. Formacja została założona przez Clive'a Nolana i Micka Pointera w 1995 roku. Pierwszy skład zespołu dopełnili Cliff Orsi, John Carson i Keith More. Już ich debiutancka płyta zatytułowana "Songs From The Lions Cage" odniosła spory sukces. To właśnie z tego albumu pochodzą takie klasyki jak "Jerycho", "Solomon" czy "Crying for help IV". Typowe dla tej płyty są krótkie instrumentalne interludia oddzielające od siebie utwory nieinstrumentalne. Arena powtórzy tę formę także na kolejnej płycie. Tuż po debiucie z grupy odchodzi wokalista John Garson i basista Cliff Orsi. Ich miejsce zajmują równie znakomici muzycy: Paul Wrightson (wokal) i John Jowitt (bas). Wydany w 1996 album "Pride" potwierdza, że nowi muzycy w składzie trafili na właściwe miejsce we właściwym czasie! W 1997 roku ponownie dochodzi do zmiany w składzie. Miejsce Keitha More'a zajmuje John Mitchell. Już w nowym składzie nagrana zostaje EP-kia "The Cry". W tym samym roku ukazuje się pierwsza koncertowa płyta "Welcome to the Stage", świetnie oddającą atmosferę panującą na scenie podczas występów Areny. Rok później wychodzi album "The Visitor" - przez wielu fanów uważany za najlepszy album w dyskografii zespołu. Rok 1999 jest dla Areny rokiem wytchnienia. Muzycy angażują się w inne projekty, a jedynym znaczącym wydarzeniem jest odejście Paula Wrightsona i Johna Jowitta. Miejsce tego pierwszego zajmuje Rob Bowden, który miał przed sobą trudne zadanie zastąpienia wokalisty, uważanego przez wielu za najlepszego w historii zespołu. Jowita zastępuje Ian Salmon, dobrze znany basista progresywny, występujący w innej formacji Nolana - Shadowland. "Immortal" z 2000 roku to pierwszy oficjalny album w nowym składzie, którym Arena potwierdza, że wszystkie zmiany w obsadzie potrafi przekuć w sukces. Kolejna trasa koncertowa owocuje albumem "Breakfast In Biarritz" (2001). W międzyczasie Arena zaczyna pracę nad nowym albumem "Contagion". To kolejny album zbudowany wokół konceptu - opowiadania napisanego przez Nolana snującego mroczną wizję przyszłości. Album wprawia fanów i krytyków w zdumienie. Pierwszy raz w historii zespołu Arena zapewnia sobie miejsce na listach przebojów w Niemczech i Holandii. W 2003 roku pojawia się pierwsze DVD zespołu "Caught In The Act", co ciekawe zarejestrowane w Polsce w krakowskim studio na Krzemionkach. Podwójne wydawnictwo CD+DVD "Life&Life" ma premierę w 2004 roku, a rok później wydany zostaje siódmy studyjny album "Pepper's Ghost". W 2006 roku premierę ma drugie wydawnictwo DVD. "Smoke & Mirrors" to doskonały, przekrojowy materiał zarejestrowany podczas koncertu w katowickim Teatrze im. St. Wyspiańskiego we wrześniu 2005.

Metal Mind Productions/ Maggie

Tagi: arena
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.