Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Nowa płyta od State Urge. Premiera 18 marca.

17 Marca 2013

Tym razem zespół prezentuje pełnowymiarowy materiał.


W 2012 roku recenzowaliśmy dla Was EPkę "What Comes Next?" (możecie przeczytać tutaj). Zespół poszedł za ciosem i tym razem prezentuje swój pełnowymiarowy album, o którym muzycy wyrażają się z wielkim entuzjazmem:


"White Rock Experience". Trzy słowa, które zarówno razem, jak i oddzielnie definiują naszą tożsamość artystyczną. Kolor biały obecny jest od zawsze w naszej kreacji scenicznej. Muzyka, którą gramy z pewnością może być określona jako "rock". Experience, czyli doświadczenie, to słowo-klucz określające głęboką potrzebę namacalnego wręcz kontaktu między muzyką a słuchaczem.


"White Rock Experience" to swoisty manifest, protest przeciwko przygnębiającemu odejściu od ideałów muzyki, która może być piękna i przejmująca. To tęsknota za prawdziwym, "rockowym", niczym nieskrępowanym graniem. To także wiara i nadzieja w to, że potrafimy dołożyć małą cegiełkę do reinkarnacji prawdziwej, globalnej pasji do muzyki. Pięćdziesiąt minut muzyki, którą ambitnie wkładamy do szufladki, którą sami postanowiliśmy określać jako "white rock".


State Urge - zespół z Gdyni ,złożony z czterech muzyków, których połączyła wspólna pasja do tworzenia niebanalnej muzyki. Grają white rock - autorski gatunek. Z jednej strony głęboko zakorzeniony w klasycznym rockowym brzmieniu, a z drugiej strony niepretensjonalny i świeży, a ponad wszystko emocjonalnie szczery.
W 2011 roku własnymi siłami wydali demo - Underground Heart EP. Entuzjastycznie przyjęte wydawnictwo pozwoliło im zagrać m.in. w Dolinie Charlotty i zaistnieć po raz pierwszy w eterze Programu Trzeciego Polskiego Radia za sprawą redaktora Piotra Kaczkowskiego. Co ciekawe, płyta ta składała się praktycznie wyłącznie z improwizacji instrumentalnych, które później zostały wzbogacone o wokal i dodatkowe efekty.
W 2012 roku zespół wydał EPkę "What Comes Next?". Celem tego wydawnictwa było odnalezienie odpowiedzi na postawione w tytule pytanie. Co będzie dalej? Grupa z miłym zaskoczeniem przyjęła entuzjastyczne opinie krytyków i recenzentów, co jeszcze bardziej motywowało ich do pracy. Odnosili sukcesy w rozmaitych konkursach i festiwalach (I miejsce na trójmiejskiej FAMIE, laureaci licznych regionalnych przeglądów), zagrali kilkadziesiąt koncertów w Trójmieście i poza nim (Warszawa, Kraków, Braniewo), a także współpracowali z popularnymi rozgłośniami radiowymi (Radio Gdańsk, Radio PiK, Radio Alfa, Studenckie Radio MORS i SAR, Radio MEGATON i inne). Zespół także miał okazję dzielić scenę z wieloma cenionymi artystami takimi, jak: Cochise, Dianoya, Votum i inni.
Przełom roku 2012/2013 okazał się być odpowiedzią. Udało się nawiązać współpracę z wydawnictwem Lynx Music i rozpocząć prace nad debiutanckim albumem. Zespół zarejestrował nowe nagrania, ale zdecydował się także na zamieszczenie kilku starszych utworów. Pragnienie stworzenia czegoś nowego, nowej jakości na rynku muzycznym zaowocowało koncepcją "White Rock Experience".
Warto również wspomnieć, że zespół przykłada bardzo dużą wagę do swoich koncertów. Zainteresowania związane z techniką sceniczną, projekcjami wizualnymi i teatrem prowadzą do budowania interesującego widowiska, które wciąga słuchacza w oniryczną krainę dźwięków, obrazów i świateł.
State Urge to:
Marcin Bocheński (perkusja),
Marcin Cieślik (gitary, wokal),
Krystian Papiernik (gitara basowa),
Michał Tarkowski (instrumenty klawiszowe).

• Oficjalna strona internetowa: www.stateurge.com

• Kanał youtube: www.youtube.com/stateurge

• Profil bandcamp: www.stateurge.bandcamp.com

RM

Tagi: state urge
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.