Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


OCN - premiera płyty i koncert w Warszawie!

8 Kwietnia 2013

Również dziś do sprzedaży trafia "Waterfall" - szósta płyta znakomitego tria OCN (dawniej Ocean). A już jutro zespół wystąpi w warszawskim Hard Rock Cafe.


"Waterfall" to świetna rockowa muzyka, pełna chwytliwych melodii i inteligentnych tekstów. Album wypełniło 10 piosenek, które OCN nagrał w gdańskim Custom Studio. Za produkcję i miksy odpowiada laureat Grammy, Vance Powell (m.in. The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, The Dead Weather), który przyleciał do Polski, by osobiście nadzorować proces powstawania albumu. Mastering płyty jest dziełem innej znakomitości, także laureata Grammy, Richarda Dodda (m.in. Tom Petty, Green Day, Dave Stewart). W proces rejestracji zaangażowani byli także czołowi polscy producenci i realizatorzy, Marcin Bors (m.in. Hey) i Piotr Łukaszewski (m.in. Vader, Patrycja Markowska).Jako pierwsza płytę "Waterfall" promowała piosenka tytułowa. Na drugiego singla wybrano kawałek "The First Cut".

"Waterfall" - tracklista:

1. Waterfall
2. Desire
3. The First Cut
4. Somehow
5. Lost in Something
6. I Want it All
7. Lean On Me
8. Lightning
9. Sparks
10. Muddy Water


Zespół powstał w 2001 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Maćka Wasio i przez lata funkjonował pod nazwą Ocean. Od samego początku rockowa muzyka zespołu pełna chwytliwych melodii, z inteligentnymi tekstami po polsku, cieszyła się sporym uznaniem zarówno publiczności jak i dziennikarzy. Grupa intensywnie koncertowała w całej Polsce, a ponieważ na żywo prezentuje się fantastycznie grono fanów powiększało się systematycznie.

Przełom w karierze zespołu nastąpił latem ubiegłego roku. Ocean wygrał pierwszą edycję konkursu "Sziget Poland Talent Contest", dzięki czemu w sierpniu 2012 roku miał okazję wystąpić na Sziget Festival - jednej z największych tego typu imprez w Europie. Na Węgrzech grupa zaprezentowała zupełnie nowe, śpiewane po angielsku piosenki oraz anglojezyczne wersje starszych kompozycji. Krótko po koncercie zespół zarejestrował w studio nowy singel zatytułowany "Waterfall". Piosenka zadebiutowała na 4 miejscu największej rockowej listy w Polsce, szybko docierając na szczyt zestawienia i okazując się jednym z największych hitów w muzycznym podsumowaniu 2012 roku.

Z początkiem bieżącego roku zespół dołączył do wielkiej rodziny artystów Warner Music Group dzięki czemu już 8 kwietnia czemu ukaże się ich szósta w dyskografii i pierwsza anglojęzyczna płyta zatytułowana "Waterfall". Za produkcję albumu odpowiada laureat nagrody Grammy, Vance Powell, który wcześniej pracował z takimi artystami jak The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon czy The Dead Weather. Na początku roku Vance przyleciał do Polski, by osobiście nadzorować proces powstawania albumu. Mastering płyty jest dziełem innej znakomitości, także laureata Grammy, Richarda Dodda (m.in. Tom Petty, Green Day, Dave Stewart). W proces rejestracji zaangażowani byli także czołowi polscy producenci i realizatorzy, Marcin Bors (m.in. Hey) i Piotr Łukaszewski (m.in. Vader, Patrycja Markowska). Już po podpisaniu kontraktu zespół podjął decyzję o skróceniu nazwy z Ocean do OCN.


OCN w Hard Rock Cafe w Warszawie

09.04.2013
godz. 21.00

Bilety: 19 zł (dla posiadaczy legitymacji ISIC) / 24 zł (przedsprzedaż) / 32 zł (w dniu koncertu)

Bilety do nabycia w sieciach Eventim (http://www.eventim.pl), Ticketpro (http://www.ticketpro.pl) oraz eBilet (http://www.ebilet.pl) .

Warner Music Poland/ Maggie

Tagi: ocn
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.