Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


WILKI - już dziś zagrają w Krakowie!

21 Kwietnia 2013

Podczas dzisiejszego koncertu w krakowskim klubie Lizard King zespół promować będzie swój najnowszy album "Światło i mrok".


Wszystko zaczęło się od "Son Of The Blue Sky"... W latach 90-tych cała Polska śpiewała piosenki z debiutanckiej płyty WILKÓW: "Son of The Blue Sky", "Aborygen", czy "Eli Lama Sabachtani". Album błyskawicznie pokrył się platyną (250 tysięcy egzemplarzy). Po wielkim sukcesie zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie bez przerwy przez 3 lata, aby następnie nieoczekiwanie na kilka lat zawiesić działalność. Robert Gawliński zajął się swoją solową karierą, która przyniosła m. in. hity "O sobie samym" i "Nie stało się nic".

W 2002 roku WILKI wykonały brawurowy come back z płytą "4″, której sprzedaż osiągnęła 100 tysięcy egzemplarzy. Piosenki "Baśka" oraz "Urke" nie były jednorazowym sukcesem. Później zespół wydał jeszcze 2 studyjne płyty, które także przyniosły wiele przebojów oraz pokryły się złotem. "Bohema", "Love Story", "Słońce pokonał cień", "Here I am", "Na zawsze i na wieczność" - to tylko niektóre z hitów zespołu.

W 2009 roku grupa została zaproszona do udziału w koncercie z kultowej na całym świecie serii MTV Unplugged. Był to elitarny występ, w niezwykłym klimacie, wyłącznie dla najwierniejszych fanów i grona najbliższych przyjaciół, podczas którego powstał album live - kolejna Złota Płyta w historii zespołu i kolejny raz drogi muzyków się rozeszły, tym razem jednak na krócej.

W 2011 roku, półtorarocznej przerwie zespół wrócił na scenę w odświeżonym składzie. Trzon grupy tworzą Robert Gawliński, Mikis Cupas i Hubert Gasiul. Do Wilków dołączył nowy basista, Staszek Wróbel (Nosowska, Paula i Karol) i Maciek Gładysz (Human, Bartosiewicz, Gawliński, Urszula). Zespół intensywnie koncertuje ciesząc się niesłabnącą sympatią publiczności, a zwłaszcza kobiet w każdym przedziale wiekowym :-)

6 listopada Wilki wróciły z nowym albumem "Światło i mrok". Zespół ponownie szczytuje na listach przebojów największych rozgłośni radiowych w Polsce. Natura, życie, wolność, Kobieta. Wszystko to, co łączy najpiękniejsze piosenki o miłość. Ponad to troska o Matkę Ziemię i hippisowskie spojrzenie na świat. Dźwięki gitar, romantyczne ballady wprowadzają nas w mroczny i szamański świat. Świat, który znają fani Wilków. Nowa płyta potwierdza, że warto było czekać na jej premierę. Singiel "Czystego serca" promujący krążek znalazł się na najwyższych pozycjach list przebojów.


WILKI

21.04.2013
Klub Lizard King, Kraków

start: 20:00
bilety: 50 zł przedsprzedaż / 60 zł w dniu koncertu (stojące nienumerowane)

bilety kolekcjonerskie 100 zł ( bilety siedzące, ilość ograniczona, dostępne tylko w LIZARD KING)

Lizard King Kraków/ RM

Tagi: wilki
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.