Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Nowy album zespołu Krzak już w marcu!

10 Stycznia 2011

14 marca nakładem Metal Mind Productions ukaże się album "4 basy" zespołu Krzak. Płyta dedykowana jest pamięci Tomka Dziubińskiego (16.12.2010).


Krzak to fenomen na skalę światową. Ta instrumentalna grupa rockowa nie ma swojego odnośnika w historii światowego rocka. Muzycy Krzak to czołowe postacie polskiej i europejskiej sceny muzycznej a w swoim dorobku posiadają wiele autorskich płyt. Liderami zespołu są Jan Błędowski - jeden z czołowych skrzypków europejskich oraz Leszek Winder, laureat wielu plebiscytów na najlepszego gitarzystę rockowego i bluesowego. W pierwszej połowie lat 80-tych, Krzak należał do najpopularniejszych formacji rockowych w Polsce. Ich artystyczny dorobek przetrwał próbę czasu a koncerty nadal cieszą się wielkim uznaniem publiczności i krytyków. Dowodem uznania i sympatii fanów są choćby prestiżowe "złote płyty" jakie formacja uzyskała za sprzedaż swoich albumów.

Krzak to zdecydowanie zespół koncertowy. Energetyczny duet skrzypiec i gitary oraz wirtuozerskie umiejętności muzyków powodują, że ich koncerty są za każdym razem entuzjastycznie przyjmowane i wywierają ogromne wrażenie na ich uczestnikach.

Metal Mind Productions wyda w marcu album "4 basy", który jest zapisem koncertu jaki odbył się 23 października 2010 roku podczas Śląskiego Festiwalu Gitary Elektrycznej w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Zespół Krzak zagrał wtedy na jednej scenie z czterema basistami, którzy koncertowali i nagrywali z zespołem po śmierci oryginalnego basisty grupy Jerzego "Kawy" Kawalca (09.09.2003): Andrzejem Ruskiem, Joachimem Rzychoniem, Krzysztofem Ścierańskim, Dariuszem Ziółkiem. Skład uzupełnił perkusista Ireneusz Głyk. Gościem specjalnym tego wieczoru był znakomity gitarzysta Anthimos Apostolis (SBB).

Krzak: Jan Błędowski, Leszek Winder

Metal Mind Productions

Tagi: krzak
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.